Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Publikace LLM

Hlavní stránka

Přihlášení - Registr OP
Zajímá nás...
(Hlasů: 7)
Moudro pro prosinec
Když nemáte po ruce nic jiného než kladivo, připadá vám kdeco jako hřebík.
Murphyho zákon
Podporujeme
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Vyšla Totemová deska č. 141


foto
 
Hau kóla,
 
vyšla nová Totemová deska. 
 
Prosím, čtěte ... 
8.12. 2023 09:26
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Předplatné časopisu Woodcraft na rok 2024


 
foto
5.12. 2023 17:20
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Kancelář v prosinci


 
Hau kóla, 
 
zdravím vás a oznamuji, že v prosinci je možné kancelář LLM navštívit pouze po předchozí domluvě. Nespoléhejte proto, prosím, na určené "otevírací" hodiny.
 
Pokud budete chtít kancelář navštívit osobně, volejte Kamile Válkové na tel. 602 714 592. 
 
Děkuji za pochopení ! 
 
S modrou oblohou, 
4.12. 2023 10:14
Stalo se » V LLM
Stalo se

Ohnivecké setkání 2023


fotoPrví listopadový víkend se na Bobřím Hradě uskutečnilo Ohnivecké setkání.
 
Přečtěte si, jaké bylo.
3.12. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Drž se...


woodcrafterský život na Kosím potoceDržte se těch, kteří, i když se mýlíte, vás nebudou obviňovat. Pro ty, kteří nezapomínají, že máte dobré srdce, i když jste právě naštvaní. S těmi, kteří vás nesoudí, ale vidí vaše rozdíly jako...
1.12.2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Mezinárodní Woodcrafterské setkání online 2024


fotoBratři a sestry, hledači lesní moudrosti,
8.-9. června 2024 se během víkendu uskuteční Mezinárodní Woodcrafterské setknání - oproti dřívějším rokům online. Setkání by mělo nabídnout zajímavou ukázku všech oblastí, o které se woodcrafteři zajímají, věnují se jim a navzájem se poznat a seznámit s těmi, které ještě neznáme.
 
změna: 24.11. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Ekofór 50


 
Hau kóla, 
 
vy kteří dáváte svůj čas a duši dětem i dospívajícím v Lize lesní moudrosti.
Vztah k přírodě a životnímu prostředí chováte úplně stejný, jako i my Brontosauři. Možná jste přírodě a její duši ještě mnohem blíž.
 
Obracím se tímto na vás s prosbou, možná také výzvou pro výtvarníky ve vašich řadách.
13.11. 2023 13:38
Stalo se » V LLM
Stalo se

Sněm zástupců 2023


 
Jaký byl Sněm zástupců 2023?
 
foto
 
Základní škola Tuchlovice o víkendu 20.-22. 10. 2023 přivítala na své půdě nejvyšší orgán LLM - Sněm zástupců. Celý víkend se nesl v duchu jednání, schůzek a diskuzí. Hlavní zasedání proběhlo v sobotu, kdy jsme zahájili ráno v půl deváté a rozešli se večer ve stejný čas. Co si budeme vyprávět, bylo to náročné, ale jsem velmi rád, že jsme se sešli v kruhu woodcrafterů, kteří i po několika hodinách jednání dokážou rozumně argumentovat a vyslechnout jeden druhého. Upřímně si myslím, že se letošní Sněm zástupců povedl. Zásluhu na tom má celý organizační tým a hlavně členové, kteří na SZ přijeli.
31.10. 2023
Zpráva » Náčelnické zkoušky - akce
Ze zpráv

Náčelnické zkoušky 2024


foto
Po roční odmlce opět klepou na dveře Náčelnické zkoušky – kurz určený nejen pro náčelníky kmenů, ale i další, kteří pomáhají s programem a vedením.
změna: 25.10. 2023
Zpráva » Knihy
Ze zpráv

Vyšel nový díl Rychlé Veverky!


fotofoto Rychlá Veverka je opět tu a tentokrát to je opravdu giga!
19.10. 2023 20:39
Stalo se » V LLM » Ze života kmenů
Stalo se

Tawiskara 2023


foto
Kmen Tate Osmaka pořádal poslední zářijový víkend tradiční lukostřelecké klání Tawiskara a nutno říct, že šlo o úžasnou událost. „Osmáci“ měli skvěle připravené zázemí i pro variantu špatného počasí, které se letos ovšem nekonalo (tedy vyjma noční přeháňky na osvěžení vzduchu). Během dokonale letního pátečního dne se na tábořiště, kde už bylo vše připraveno k soutěžím, postupně sjížděli ostrostřelci z různých kmenů, rodů a organizací a celkem dorazilo téměř osmdesát příznivců této pravidelné akce.
14.10. 2023
Stalo se » Fara Kosí potok
Stalo se

Úroda na Faře v Michalových Horách


foto
Na faře a na ligových loukách u kosího potoka jsme sklízeli úrodu. Že se letos po delší době zadařilo můžete sami posoudit z fotek. 
9.10. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Jak dopadly letošní Velké hry?


foto
Poslední z Velkých her - Kiwendotha, která se konala předposlední zářijový víkend pod organizátorským vedením kmene Strážci údolí, zakončila další ročních proslulého mezikmenového klání o slavnou Mohykanovu palici. Který kmen tuto putovní trofej získal tentokrát a o co vlastně v klání šlo?
3.10. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Bez soustředění


woodcrafterský život na Kosím potoceŠkoly procházejí dramatickou proměnou. V minulých desetiletích se opouštěl důraz na memorování faktů a akcentovalo se získávání vhledu, umění vyhledat relevantní informace a propojovat je. S...
1.10.2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Lážo plážo


Chceš si užít pohodové 3 dny plné brutálních výzev a překvapení, ale hlavně strávit skvělý jarní čas v kruhu známých i neznámých tváří? Přijmi pozvání na Lážo plážo víkend, jak má být!

Všechny členy mladé Velké lóže zveme na víkend plný zážitků, výzev a pohody. Nevíš, co očekávat? O to líp! Přijeď na Samechov si zatábořit, znovu se setkat s kamarády z jiných kmenů a poznat nové lidi, vyzkoušet si zajímavé aktivity a „dobít baterky“.
změna: 23.3. 2023