Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Publikace LLM » Časopis LLM

Hlavní stránka

Přihlášení - Registr OP
Zajímá nás...
(Hlasů: )
Moudro pro květen
Nesuď člověka podle šatu a koně podle sedla.
koňská přísloví
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

33. výroční sněm LLM


Už zítra!
 
fotoNenechte si ujít nejslavnostnější den v Ligovém kalendáři.
 
18. 5. 2024 proběhne na tábořišti Malý Walden u Skleného nad Oslavu Výroční sněm LLM.
 
Ukažte, co ve vás je v klání Woodcraft ranger.
 
Přijeďte si společně prožít slavnostní chvíli, potkat se s přáteli, zasoutěžit si, splnit si nějaký ten čin, co vám zrovna chybí do titulu, buďte u toho!

změna: 17.5. 2024
Stalo se » V LLM
Stalo se

SRK 2024


foto
 
Na krásné Soví louce, z jedné strany potok, na druhé se tyčí svah, bylo o prvním květnovém víkendu veselo.
 
Sešli se tu staří známí i úplní nováčci, aby spolu pobyli v týpí, šeltru, zubříku nebo ve stanu.
15.5. 2024
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Darujme - Tábor v Banátu pro dětí českých krajanů 2024


foto
Banát 2024 v ohrožení! Pomozme navázat na tradici, kterou jsme započali před více než 16 lety a pomozme LLM znovu zorganizovat tábor pro děti českých krajanů, žijících v rumunském Banátu. Jedná se o jedinečnou příležitost podpořit dobrovolníky Ligy lesní moudrosti, kteří tuto událost organizují ve svém volném čase, aby tak podpořili naší českou komunitu žijící v Rumunsku.
2.5. 2024 21:09
Zpráva » Pozvánka
Zpráva » Fara Kosí potok
Ze zpráv

Táboření LLM na Kosím potoce


fotoHola hola, Kosák volá!
Přečti si tu co a jak, schystej si vše potřebné a pojeď zatábořit.
Čeká nás spoustu hezkého.
Povídání, čtení, lakros, šiny, ringo, ale hlavně setkání s přáteli v kruhu pod modrou oblohou!   
29.4. 2024 19:03
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Lážonapláži 2024 - VODA


fotoLážonapláži - Ahooooj!
Po zimní odmlce si pro vás tým LážoPlážo na víkend 14.-16.6. připravil další akci, kde se můžete vyblbnout, seznámit a nabrat energii, a během toho všeho se snažit neutopit.
Pojede se totiž na vodu! Pokud jste na vodě ještě nebyli, ničeho se nebojte! Uvidíte, že to není nic těžkého a kdyžtak vám se vším pomůžeme. Pomoc přislíbili zkušení woodcrafterští vodáci. Na své si jistě přijdete, i pokud jste pár řek sjeli. Je třeba se závazně přihlásit do 15.5.2024. 
29.4. 2024 13:48
Stalo se » V LLM
Stalo se

Woodcrafterské bloudění


foto
V neděli 14. dubna se uskutečnilo tradiční Woodcrafterské bloudění. Orientační běh se běžel v lesích kolem Tuchlovic. Soutěžilo se ve třech kategoriích: děti do 12ti let, 13 - 15 let a poslední kategorie byla od 16 let až do nekonečna. 
29.4. 2024
Stalo se » V LLM
Stalo se

Táboření ohnivců a absolventů ohniveckých čotokev


fotoTáboření s osobytým rázem nejen co do složení tábořících, ale i tématy, které jsme zvedli v průběhu víkendu.
28.4. 2024
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Lážoplážo - Táboření Mladší Velké lóže (15-30) Kosí potok


fotoZveme všechny zájemce o táboření Mladší Velké lóže na Kosák od 28.8.-1.9.2024. Pro koho akce je? Pro všechny woodcraftery 15 – 30, kteří chtějí vybít a znovu dobít energii. Vyzkoušíš si nové aktivity woodcrafterského, sportovního či vyráběcího rázu, ale hlavně strávíš skvělý čas se známými i novými kamarády z jiných kmenů napříč Ligou. Akce vhodná pro kohokoliv, ať už je z dětského, nebo rodinného kmene, či pro mladé stráže. 
24.4. 2024 09:41
Stalo se » V LLM
Stalo se

Jarní klíčení 2024


fotoV půlce března, v zázemí střediska Brána Skal na Kokořínsku,
proběhlo již tradiční seberozvojové setkání Jarní Klíčení.
 

Letos bylo na téma: Jak přežít...

... v bažinách vlastních zlozvyků,

... v pralese úkolů a restů,

... prostě v džungli každodenního shonu.

 

11.4. 2024
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Základní kmen položen


fotoDne 3.3.2024 započala přestavba Jahodiny v Klenovu boudu! Děkujeme všem, kteří se zúčastnili slavnostního zahájení a pokácení základního KMENE stavby.
15.3. 2024
Stalo se » V LLM
Stalo se

Ohnivecké setkání 2023


fotoPrví listopadový víkend se na Bobřím Hradě uskutečnilo Ohnivecké setkání.
 
Přečtěte si, jaké bylo.
3.12. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Drž se...


woodcrafterský život na Kosím potoceDržte se těch, kteří, i když se mýlíte, vás nebudou obviňovat. Pro ty, kteří nezapomínají, že máte dobré srdce, i když jste právě naštvaní. S těmi, kteří vás nesoudí, ale vidí vaše rozdíly jako...
1.12.2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Mezinárodní Woodcrafterské setkání online 2024


fotoBratři a sestry, hledači lesní moudrosti,
8.-9. června 2024 se během víkendu uskuteční Mezinárodní Woodcrafterské setknání - oproti dřívějším rokům online. Setkání by mělo nabídnout zajímavou ukázku všech oblastí, o které se woodcrafteři zajímají, věnují se jim a navzájem se poznat a seznámit s těmi, které ještě neznáme.
 
změna: 24.11. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Sněm zástupců 2023


 
Jaký byl Sněm zástupců 2023?
 
foto
 
Základní škola Tuchlovice o víkendu 20.-22. 10. 2023 přivítala na své půdě nejvyšší orgán LLM - Sněm zástupců. Celý víkend se nesl v duchu jednání, schůzek a diskuzí. Hlavní zasedání proběhlo v sobotu, kdy jsme zahájili ráno v půl deváté a rozešli se večer ve stejný čas. Co si budeme vyprávět, bylo to náročné, ale jsem velmi rád, že jsme se sešli v kruhu woodcrafterů, kteří i po několika hodinách jednání dokážou rozumně argumentovat a vyslechnout jeden druhého. Upřímně si myslím, že se letošní Sněm zástupců povedl. Zásluhu na tom má celý organizační tým a hlavně členové, kteří na SZ přijeli.
31.10. 2023
Stalo se » V LLM » Ze života kmenů
Stalo se

Tawiskara 2023


foto
Kmen Tate Osmaka pořádal poslední zářijový víkend tradiční lukostřelecké klání Tawiskara a nutno říct, že šlo o úžasnou událost. „Osmáci“ měli skvěle připravené zázemí i pro variantu špatného počasí, které se letos ovšem nekonalo (tedy vyjma noční přeháňky na osvěžení vzduchu). Během dokonale letního pátečního dne se na tábořiště, kde už bylo vše připraveno k soutěžím, postupně sjížděli ostrostřelci z různých kmenů, rodů a organizací a celkem dorazilo téměř osmdesát příznivců této pravidelné akce.
14.10. 2023
Stalo se » Fara Kosí potok
Stalo se

Úroda na Faře v Michalových Horách


foto
Na faře a na ligových loukách u kosího potoka jsme sklízeli úrodu. Že se letos po delší době zadařilo můžete sami posoudit z fotek. 
9.10. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Jak dopadly letošní Velké hry?


foto
Poslední z Velkých her - Kiwendotha, která se konala předposlední zářijový víkend pod organizátorským vedením kmene Strážci údolí, zakončila další ročních proslulého mezikmenového klání o slavnou Mohykanovu palici. Který kmen tuto putovní trofej získal tentokrát a o co vlastně v klání šlo?
3.10. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Bez soustředění


woodcrafterský život na Kosím potoceŠkoly procházejí dramatickou proměnou. V minulých desetiletích se opouštěl důraz na memorování faktů a akcentovalo se získávání vhledu, umění vyhledat relevantní informace a propojovat je. S...
1.10.2023