Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Hlavní stránka

Přihlášení - Registr OP
Zajímá nás...
(Hlasů: )
Moudro pro duben
Nemoc na koni přijíždí a pěšky odchází.
koňská přísloví
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Setkání rodinných kmenů, rodů, rodin a příznivců LLM


foto
Zveme vás na tábořiště na Soví louce https://mapy.cz/s/rapoherefo o víkendu
3. - 5. 5 .2024 s možností přijet již 1.5.2024.
 
Již tradiční setkání všech, kdo chtějí nahlédnout a zkusit tábořit v přírodě podle myšlenek woodcraftu a přitom můžou s touto činností teprve začínat. Každý může potrénovat stavbu týpí, nebo rozdělávání ohně čistým způsobem (aniž by sám takové vybavení vlastnil). Dále bude spousta her a zážitků v jarní probouzející se přírodě. Již samozřejmou součástí bude sněm s možností uznání korálkových činů, činů i titulů.

 
změna: 18.4. 2024
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Oslava 30 let kmene Strážců údolí


foto
 
Hau Kóla, bratři a sestry,
 
rád bych vás pozval na oslavu 30 let kmene Strážci údolí. Je to už pěkná řádka let, kdy jsme se se začali potkávat v klubovně na Lužinách, jezdit na výpravy na Brdy, do Janova nad Nisou, na Velikonoce,... a hlavně na kouzelné tábory v Losinách. Budeme rádi, když se k nám připojíte a společně si zavzpomínáme na zážitky z lesů a probereme, co nás čeká dál.
25.3. 2024 10:19
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Lážoplážo - Táboření Mladší Velké lóže (15-30) Kosí potok


fotoZveme všechny zájemce o táboření Mladší Velké lóže na Kosák od 28.8.-1.9.2024. Pro koho akce je? Pro všechny woodcraftery 15 – 30, kteří chtějí vybít a znovu dobít energii. Vyzkoušíš si nové aktivity woodcrafterského, sportovního či vyráběcího rázu, ale hlavně strávíš skvělý čas se známými i novými kamarády z jiných kmenů napříč Ligou. Akce vhodná pro kohokoliv, ať už je z dětského, nebo rodinného kmene, či pro mladé stráže. 
24.4. 2024 09:41
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

46. Kruhy s Františkem Tichým


Milí přátelé,
 
dovolujeme si vás pozvat na 46. Kruhy, na kterých se setkáme s Františkem Tichým, spisovatelem, dramatikem a ředitelem Přírodního gymnázia. František Tichý, nazývaný svými žáky „Franta“ je pozoruhodným vypravěčem a praktikem výchovy. Více zde a zde a také tady. Nenechejte si toto setkání ujít.
16.4. 2024 14:18
Stalo se » V LLM
Stalo se

Jarní klíčení 2024


fotoV půlce března, v zázemí střediska Brána Skal na Kokořínsku,
proběhlo již tradiční seberozvojové setkání Jarní Klíčení.
 

Letos bylo na téma: Jak přežít...

... v bažinách vlastních zlozvyků,

... v pralese úkolů a restů,

... prostě v džungli každodenního shonu.

 

11.4. 2024
Zpráva » Fara Kosí potok
Ze zpráv

Dřevní brigáda Kosí potok 12. - 14. 4. 2024


foto
Rád bych vás pozval na tradiční dřevní brigádu na Kosí potok.
Letos se budeme muset i pověnovat poškozenému travnímu drnu i popadným vrbám přímo na louku.
 
Každá ruka se počítá!
změna: 10.4. 2024
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Nejkrásnější sbírka – Moravský kras


foto Letošní Nejkrásnější sbírka nás zavede do skutečného klenotu našich přírodních pokladů, do Moravského krasu.
změna: 3.4. 2024
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Šablony - výzva pro vedení kmenů


foto
 
Hau kóla, oznamujeme, že byl právě odeslán informační mail ohledně nově vypsaných Šablon.
 
Prosíme náčelníky všech kmenů, aby obratem na zaslané maily reagovali tak, jak je žádáno. Pokud se stalo, že mail některým z vás nedorazil, opět, prosím, napište na ústředí, nečekejte. 
 
Děkujeme !!
2.4. 2024 21:57
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Bloudění woodcrafterů


 
I tento rok se můžete těšit na Bloudění woodcrafterů, které se bude konat v neděli 14. dubna 2024. Jedná se o tradiční závod v orientačním běhu, při kterém se proběhnete (nebo projdete) po tuchlovickém lese. 
25.3. 2024 12:12
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Stará Praha 13. 4. 2024 - Pozvánka do Košíř


foto
 
Je tady opět po roce pozvánka na první z Velkých her - Starou Prahu. Tentokrát zavítáme do pražské čtvrti Košíře.

Jeden z místních rodáků plánuje o své domovské čtvrti natočit film, podaří se vám získat místní známé osobnosti jako účinkující pro plánovaný filmařský počin? Opět se můžete těšit na postavy z dávné i nedávné minulosti této pražské čtvrti a nemine vás ani nepřeberné množství zapeklitých otázek.  
25.3. 2024 09:50
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Topičův salon - pozvánka na vernisáž


foto
22.3. 2024 08:20
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Základní kmen položen


fotoDne 3.3.2024 započala přestavba Jahodiny v Klenovu boudu! Děkujeme všem, kteří se zúčastnili slavnostního zahájení a pokácení základního KMENE stavby.
15.3. 2024
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

33. výroční sněm LLM


fotoNenechte si ujít nejslavnostnější den v Ligovém kalendáři.
 
18. 5. 2024 proběhne na tábořišti Malý Walden u Skleného nad Oslavu Výroční sněm LLM.
 
Ukažte, co ve vás je v klání Woodcraft ranger.
 
Přijeďte si společně prožít slavnostní chvíli, potkat se s přáteli, zasoutěžit si, splnit si nějaký ten čin, co vám zrovna chybí do titulu, buďte u toho!
změna: 14.3. 2024
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

45. Kruhy - Dospělost


foto
 
Milí přátelé,
dovolujeme si vás pozvat na 45. Kruhy,
na kterých se ponoříme do tématu Dospělosti.
7.3. 2024 15:01
Stalo se » V LLM
Stalo se

Ohnivecké setkání 2023


fotoPrví listopadový víkend se na Bobřím Hradě uskutečnilo Ohnivecké setkání.
 
Přečtěte si, jaké bylo.
3.12. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Drž se...


woodcrafterský život na Kosím potoceDržte se těch, kteří, i když se mýlíte, vás nebudou obviňovat. Pro ty, kteří nezapomínají, že máte dobré srdce, i když jste právě naštvaní. S těmi, kteří vás nesoudí, ale vidí vaše rozdíly jako...
1.12.2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Mezinárodní Woodcrafterské setkání online 2024


fotoBratři a sestry, hledači lesní moudrosti,
8.-9. června 2024 se během víkendu uskuteční Mezinárodní Woodcrafterské setknání - oproti dřívějším rokům online. Setkání by mělo nabídnout zajímavou ukázku všech oblastí, o které se woodcrafteři zajímají, věnují se jim a navzájem se poznat a seznámit s těmi, které ještě neznáme.
 
změna: 24.11. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Sněm zástupců 2023


 
Jaký byl Sněm zástupců 2023?
 
foto
 
Základní škola Tuchlovice o víkendu 20.-22. 10. 2023 přivítala na své půdě nejvyšší orgán LLM - Sněm zástupců. Celý víkend se nesl v duchu jednání, schůzek a diskuzí. Hlavní zasedání proběhlo v sobotu, kdy jsme zahájili ráno v půl deváté a rozešli se večer ve stejný čas. Co si budeme vyprávět, bylo to náročné, ale jsem velmi rád, že jsme se sešli v kruhu woodcrafterů, kteří i po několika hodinách jednání dokážou rozumně argumentovat a vyslechnout jeden druhého. Upřímně si myslím, že se letošní Sněm zástupců povedl. Zásluhu na tom má celý organizační tým a hlavně členové, kteří na SZ přijeli.
31.10. 2023
Stalo se » V LLM » Ze života kmenů
Stalo se

Tawiskara 2023


foto
Kmen Tate Osmaka pořádal poslední zářijový víkend tradiční lukostřelecké klání Tawiskara a nutno říct, že šlo o úžasnou událost. „Osmáci“ měli skvěle připravené zázemí i pro variantu špatného počasí, které se letos ovšem nekonalo (tedy vyjma noční přeháňky na osvěžení vzduchu). Během dokonale letního pátečního dne se na tábořiště, kde už bylo vše připraveno k soutěžím, postupně sjížděli ostrostřelci z různých kmenů, rodů a organizací a celkem dorazilo téměř osmdesát příznivců této pravidelné akce.
14.10. 2023
Stalo se » Fara Kosí potok
Stalo se

Úroda na Faře v Michalových Horách


foto
Na faře a na ligových loukách u kosího potoka jsme sklízeli úrodu. Že se letos po delší době zadařilo můžete sami posoudit z fotek. 
9.10. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Jak dopadly letošní Velké hry?


foto
Poslední z Velkých her - Kiwendotha, která se konala předposlední zářijový víkend pod organizátorským vedením kmene Strážci údolí, zakončila další ročních proslulého mezikmenového klání o slavnou Mohykanovu palici. Který kmen tuto putovní trofej získal tentokrát a o co vlastně v klání šlo?
3.10. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Bez soustředění


woodcrafterský život na Kosím potoceŠkoly procházejí dramatickou proměnou. V minulých desetiletích se opouštěl důraz na memorování faktů a akcentovalo se získávání vhledu, umění vyhledat relevantní informace a propojovat je. S...
1.10.2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Lážo plážo


Chceš si užít pohodové 3 dny plné brutálních výzev a překvapení, ale hlavně strávit skvělý jarní čas v kruhu známých i neznámých tváří? Přijmi pozvání na Lážo plážo víkend, jak má být!

Všechny členy mladé Velké lóže zveme na víkend plný zážitků, výzev a pohody. Nevíš, co očekávat? O to líp! Přijeď na Samechov si zatábořit, znovu se setkat s kamarády z jiných kmenů a poznat nové lidi, vyzkoušet si zajímavé aktivity a „dobít baterky“.
změna: 23.3. 2023