Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Hlavní stránka

Přihlášení - Registr OP
Zajímá nás...
(Hlasů: 19)
Moudro pro březen
Jestliže přestoupíš do jiné fronty, ta, kterou jsi právě opustil začne postupovat rychleji.
Murphyho zákon
Podporujeme
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Stará Praha - Pozvánka do Hrdlořez


foto
 
Těšili jste se na Orloj a Karlův most? Letos necháme turisty přecpané centrum Prahy daleko za sebou a vydáme se do zcela neprozkoumané části Prahy: HRDLOŘEZ. Poradíte místním kronikářům panu Kroutilovi a Kurandovi, kterak hrdlořežští rodáci o krk přišli? Opět se můžete těšit na postavy z dávné i nedávné minulosti této pražské čtvrti a nemine vás ani nepřeberné množství zapeklitých otázek. 
V sobotu 1. 4. 2023
změna: 15.3. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Lážo plážo


Chceš si užít pohodové 3 dny plné brutálních výzev a překvapení, ale hlavně strávit skvělý jarní čas v kruhu známých i neznámých tváří? Přijmi pozvání na Lážo plážo víkend, jak má být!

Všechny členy mladé Velké lóže zveme na víkend plný zážitků, výzev a pohody. Nevíš, co očekávat? O to líp! Přijeď na Samechov si zatábořit, znovu se setkat s kamarády z jiných kmenů a poznat nové lidi, vyzkoušet si zajímavé aktivity a „dobít baterky“.
změna: 23.3. 2023
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Zpráva z Indiánského vítání jara.


fotoProběhlo Indiánské vítání jara. Děkujeme účastníkům i organizátorům.  
 
Děkujeme!
 
změna: 22.3. 2023
Zpráva » Pozvánka
Zpráva » Fara Kosí potok
Ze zpráv

Dřevní brigáda s ubytováním na Faře


foto
 
Hau kóla ! 
 
Přijeďte letos na dřevní brigádu ! I ti, kteří nemají svaly jako Thor se mohou uplatnit. Stejně jako ti, kteří neradi spí v chladu venku. Čtěte dále... 
22.3. 2023 13:59
Stalo se » V LLM » Sněm zástupců
Stalo se

Hlasování Sněmu zástupců per rollam


foto
 
 
Dne 7. března 2023 se uskutečnilo dlouho očekávané hlasování Sněmu zástupců a to formou per rollam. Účast byla hojná a témata mnohá. 
21.3. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Setkání rodinných kmenů


foto
 
 
Srdečně vás zveme na Setkání rodinných kmenů ! 
změna: 20.3. 2023
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Datové schránky - pár rad


Nově - přidáno video s návodem na Datovku.
 
Letošní rok kmenům stát zřídí automaticky datovou schránku. Jako její uživatel, v podstatě od začátku její existence, si dovolím pár rad.
 
změna: 17.3. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Woodcrafterský lakrosový turnaj


foto
 
Zveme vás všechny na další ročník Woodcrafterského lakrosového turnaje, který se bude konat o víkendu 14. – 16. 4. 2023, tentokrát v Mecce moravského woodcraftu - Bílovicích nad Svitavou. Nově, rádi přivítáme hráče až do 25 let.
13.3. 2023 15:59
Zpráva » Informace
Ze zpráv

LLM hledá a pátrá


foto
 
Účetní woodcraftu
 
Máš chuť a energii rozvíjet, budovat a posunout Ligu lesní moudrosti vpřed?

Zajímá Tě neziskový sektor v oblasti práce s dětmi a mládeží?
 
9.3. 2023 11:07
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Rádoby letci


woodcrafterský život na Kosím potoceUž jste někdy seděli v letadle a říkali si: "S tímhle bych jistě dokázal/a také letět?" Podle nedávného výzkumu nejste sami! Studie novozélandských psychologů zjistila, že znepokojivě hodně osob...
1.3.2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Woodcrafterský ples 2023


foto
 
V sobotu 11. února se uskutečnil Woodcrafterský ples pořádaný kmenem Jestřábi ve stochovské sokolovně. Námětem plesu byla parta Rychlých Šípů. K tanci hrála místní kapela Funny Orchestra. Zahájení plesu proběhlo scénkou s tématem začátků kmene - trampíci vs indiáni.

 
23.2. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Zprávy z 249. náčelnictva


V úterý 7. února 2023 se členové náčelnictva spolu s některými členy rozšířeného náčelnictva sešli k diskuzi. 
14.2. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Rozlišit


woodcrafterský život na Kosím potoceBože, dej nám v klidu přijmout to, co nedokážeme změnit. Bože, dej nám odvahu změnit to, co dokážeme změnit. Bože, dej nám moudrost, odlišit jedno od druhého. stará modlitba...
1.2.2023
Stalo se » Fara Kosí potok
Stalo se

Walden sázel stromky v sadu na Kosím potoce


foto
   
 
Na podzim se dětská část kmene Walden zapojila do projektu 72 hodin dobrovolnických prací pořádaný Českou radou dětí a mládeže. Naším cílem bylo rozšíření sadu na Kosím potoce na loukách Ligy lesní moudrosti.
31.1. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Ohnivecká Čotokva 2023


 
foto
 
OHNIVECKÁ ČOTOKVA 2023 - pro aktuální či budoucí kmenové ohnivce i ohnivce uvnitř sebe sama kmenem nepoznané. Přihlaš se již teď!
 
změna: 22.1. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

VÝROBA LUKŮ


 
foto

O víkendu 21. - 23. 4. 2023 si budete moci na srubu Suivakko vyzkoušet pod odborným dohledem Alberta Mináře - HROMA výrobu dřevěného luku?
20.1. 2023 14:54
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Ostravské setkání


foto15.1.2023 proběhlo v Ostravě setkání zástupců LLM a WROPu. Bavili jsme se o budoucnosti, předávání zkušeností a naší více jak 30leté zkušenosti s provozem obnovené Ligy.
17.1. 2023 18:18
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Otec se ptá syna


woodcrafterský život na Kosím potoceOtec se ptá syna: "Proč stále utíkáš do lesa?" "Hledám Boha.", odpovídá chlapec. "Ale cožpak Bůh není všude?" "Ano, otče." "A cožpak není všude stejný?" "Ano..., ale já nejsem všude...
1.1.2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Čotokva Malé lóže


fotoČotokva náčelníků Malé lóže se uskuteční 26. 8. až 2. 9. 2023. Je to akce pro všechny, kteří chtějí tvořit kmenový program, vidět pozadí přípravy výprav, vyzkoušet nové nápady pro další činnost ve kmeni, setkat se s vrstevníky z jiných kmenů, užít si týden s trochou učení i zábavy. Více informací a přihlášení v článku.
 
 
změna: 30.12. 2022