Přihlášení:
Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Ministerstvo pro místní rozvoj
Logo Evropské unie
Zpráva o realizaci projektu Stavba venkovní učebny – Fara Michalovy Hory
Cílem projektu bylo vybudování venkovní učebny v objektu Ligy lesní moudrosti v Michalových Horách. Realizací projektu žadatel získal venkovní zázemí pro rozvoj klíčových kompetencí IROP v oblasti technických a řemeslných oborů. Programy budou mít díky venkovnímu zázemí navýšenou kapacitu, zachovají si atraktivitu pro školní skupiny a další zájemce a koncept programů nebude muset být upraven a zredukován. V regionu se tak zvýší možnost atraktivně doplnit klasickou výuku ve školních lavicích. Na projekt je poskytována finanční podpora z EU.

Hlavní stránka

Přihlášení - Registr OP
Zajímá nás...
(Hlasů: 13)
Moudro pro říjen
Láska je slib, láska je suvenýr, jednou daná, nikdy zapomenutá, nikdy ji nenechte zmizet.
John Lennon
Podporujeme
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Pozvánka na sněm zástupců 22. – 24. 10. 2021


fotoNáčelnictvo Ligy lesní moudrosti svolává na sobotu 23. 10. 2021 od 8:00 hodin Sněm zástupců. Sněm se bude konat na Chatě Doubravce, Horní Sokolovec 8, 583 01 Chotěboř. Účastníky je nutné závazně přihlásit do 5. 10. 2021. 
 
Nově doplněn jídelníček!
změna: 7.10. 2021
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Drumbuní narozeniny


fotoKmen Drum bun už je na světě celá dvě desetiletí, a proto bychom vás chtěli pozvat na neformální setkání a popovídání se zpíváním, kytarami a třeba i jinými nástroji, v jurtě na Kotlasce.
20.10. 2021 11:37
Stalo se » V LLM » Ze života kmenů
Stalo se

Tawiskara 2021


fotoTak jsme se dočkali a po 2 letech jsme se opět setkali na tábořišti kmene Tate Osmaka, abychom si zasoutěžili ve střelbě z luku. Více o akci se dočtete v článku.
19.10. 2021
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Pozvánka na brněnskou výstavu Óóó indiáni


fotoSrdečně zveme na indiánskou výstavu v pavilonu Anthropos v Brně. Výstava představuje život severoamerických Indiánů v minulosti i v současnosti a potrvá až do července 2022.
změna: 18.10. 2021
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Tamalo 2021


 
foto
  Tahle zpráva se šířila rychleji, než jsme čekali. Na tábořišti Kubátka se našlo zlato. Zlatokopové z různých koutů světa přispěchali, aby se mohli na těžbě zlata také podílet.
 
Proběhlo TaMaLo ve dnech 24.-26.9.2021 s přesahem do 28.9.2021. Přidáváme vzpomínku a komentář k této opět jedinečné mezikmenové akci.
změna: 12.10. 2021
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Podzimní ohnivecké setkání


foto
Vydal ses po ohnivecké stezce,
nebo po ní už nějakou dobu pokukuješ?
Chceš potkat zapálené ohnivce z ostatních kmenů?
Hledáš nápady a inspiraci?
Zajímají Tě přespolní ohnivecké fígly?
Chceš si být jistý v ohniveckých kramflecích?
Hledáš pevný bod, na který by ses mohl cvaknout?
Potřebuješ dobýt baterky?
 
Pak je tady akce pro Tebe!
Zveme Tě na Podzimní ohnivecké setkání.
7.10. 2021 23:49
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Už nikdy nemlčte!


Sněm LLM 1998První vyučovací den vešel profesor právnické fakulty. První věc, kterou udělal, bylo, že požádal o jméno studenta sedícího v první řadě: - Jak se jmenuješ? - Jmenuji se Nelson. - Vypadni z mé...
1.10.2021
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Hradohraní je za námi


 
 
foto
Hradohraní LLM je za námi!
Proběhl další úspěšný ročník Indiánů z Točníku a první ročník Hradohraní na Orlíku. Nabízíme zde krátké komentáře k akcím. Děkujeme všem návštěvníkům za energickou účast a to i přes deštivé počasí, doufáme, že se vám akce líbila.
Nezapomeňte se o akci zmínit známým a přátelům, těšíme se na vás na obou hradech opět za rok.

 
změna: 26.9. 2021
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 234. náčelnictva


fotoNa prvním náčelnictvu po prázninách jsme se ohlédli za letními akcemi a tábory, probírali se připomínky z kontroly revizní komise, hlasovalo se o klubovně kmene Trilobit, pověděli jsme si v jaké je fázi Svitek a co je potřeba připravit na říjnový Sněm zástupců. 
22.9. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Pavouk a moudrost


Křída 1999 (nálet krup)Kwaku Ananse – tak se jmenuje africký pavoučí mužíček, o němž se vypráví mnoho příběhů – se již léta zlobil, že je mezi lidmi tolik moudrých mužů. Proto se Ananse rozhodl, že pro sebe a pro své...
1.9.2021
Stalo se » V LLM
Stalo se

30. výroční sněm Ligy lesní moudrosti


fotoLigový sněm, 30. výroční ligový sněm.

Ano, to je ta událost na kterou jsme se tak moc těšili. Těšili jsme se opravdu dlouho a doufali jsme, že po loňském roce, kdy se sněm nemohl uskutečnit, to letos konečně klapne.

…a klaplo.

30.8. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Baf, bif, bof


Točník 2003Děti si na dvoře jednou hrály nějakou neobyčejně veselou hru. Vymyslely si úplně zvláštní řeč, kterou se mezi sebou bavily, aniž jim cokoli jiní lidé rozuměli. "Baf, bif," řeklo první. "Bif,...
1.8.2021
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 233. náčelnictva


fotoV úterý 15. 6. jsme na náčelnictvu řešili šablony, letní kempy, Sněm LLM, schválení nového rezervačního systému a základny. Více v článku.
21.6. 2021
Stalo se » V LLM
Stalo se

Fram zadriftoval zase kousek vpřed


fotoFram má novou fasádu a odvlhčený sklep. Na brigádě jsme zvládli zkultivovat místo venkovního posezení a u parkoviště vyrobit malé menhiroviště. Chata je připravena zahájit letní sezónu na plný plyn.
10.6. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Naplnit síň světa světlem


Křída 1999Na Filipínách si lidé vyprávějí následující příběh: Jeden král měl dva syny. Když zestárl, chtěl jednoho z nich ustanovit svým nástupcem. Shromáždil mudrce své země a povolal k sobě oba své syny....
1.6.2021
Stalo se » V LLM » Ze života kmenů
Stalo se

Kmen Bobrů a pandemie


fotoZačátky byly k technologiím skeptické - plnili jsme různé výzvy nebo si poštou posílali a společně vytvářeli komiksové příběhy. Nakonec jsme ale přeci jen vyhlásili historicky první online schůzku, která se nesla v duchu společného vaření..
25.5. 2021
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 232. náčelnictva


fotoVe 232. zprávách z náčelnictva, které se konalo 11. 5., se dozvíte o nadcházejících akcích LLM, platných hygienických opatřeních a doporučeních, probíhající rekonstrukci na Framu, první brigádě na nové základně Klen, přípravě nového rezervačního systému a dalším směřování náčelnických zkoušek.
13.5. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Bůh dává, neprodává však


Sněm LLM 1998Pan Brockstiepel se loučí s gastarbajtrem Vždyť potřebuješ skoro vagón pro tolik krásných věcí, které vlečeš z naší země! říká pan Brockstiepel zahraničnímu dělníkovi, který čeká mezi...
1.5.2021
Stalo se » V LLM
Stalo se

Nové tyče na týpí na Samechově


fotoNa samechovské louce jsou nově dvě sady tyčí na týpí. Za odvedenou práci děkujeme Lasíkovi, Medvědovi, Báře a Výrovi. 
27.4. 2021
Stalo se » V LLM
Stalo se

Jarní setkání - jak dělat kmenovou činnost on-line


foto
Doba si žádá své, a tak i Liga místo setkávání v přírodě pořádá seberozvojová setkání prostřednictvím placatých obrazovek našich počítačů.
 
Díkybohu, lidé u nich zůstávají stále týmiž přáteli.
13.4. 2021
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 231. náčelnictva


fotoPřipravujeme vydání nové knihy ke 160. výročí od narození E. T. Setona; byla vypsána nová dotace MŠMT - Letní kempy 2021 pokračujeme v úpravách studie ke srubu na Samechově. Dozvíte se, jak se organizátoři staví k pořádání Indiánů z Točníku 2021; co se chystá u ML; jaké změny by mohly nastat v budoucnu u Náčelnických zkoušek. 
7.4. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Nejlepší okamžik


Sněm LLM 1998Žil jednou jeden mladý muž, který denně přemítal nad smyslem světa. Především se zabýval myšlenkou, co je v životě nej důležitější, neboť, jak se domníval, mohl by mu význam toho nejdůležitějšího, co ...
1.4.2021
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 230. náčelnictva


fotoDozvíte se, co se děje na základnách, co se chystá u kmene Trilobit, jak to vidíme s plánovanými akcemi a jaké další zajímavosti se v LLM dějí nebo chystají. 
24.3. 2021
Stalo se » V LLM » Ze života kmenů
Stalo se

Činnost kmene Jilm v průběhu pandemie


fotoNáčelnice dětského kmene Jilm, Lucka Štichová, se s námi podělila o to, jak u nich probíhala a probíhá činnost v průběhu posledního roku. Možná některou z aktivit
využijete i ve svém kmeni nebo rodě.
10.3. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Zástava


Mezinárodní táboření 1996Rabín přišel z modlitebny. Postrádal tam oba své syny. Několikrát se ptal své ženy, kde chlapci jsou. Dávala mu vyhýbavé odpovědi. Nakonec řekla: "Před nějakou dobou přišel ke mně cizinec a dal mi...
1.3.2021
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z náčelnictva


V úterý 19. 1. 2021 se konalo 228. náčelnictvo. Řešili jsme šablony a vzdělávací akce na rok 2021, stonovili jsme termín výročního sněmu LLM a byli jsme seznámeni s projektem výstavby klubovny kmene Trilobit.
2.2. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Mladý drak


Sněm LLM 1994Ve velmi vzdáleném, nepřístupném údolí žila dračí rodina - poslední draci, kteří na světě ještě existovali. Byli to potomci oněch nádherných létajících stvoření chrlících oheň, která se kdysi dala...
1.2.2021
Stalo se » V LLM
Stalo se

Přání LLM do roku 2021


fotoPřinášíme vám přání do roku 2021 od náčelníka a ohnivce LLM. 
4.1. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Je nemožné ...


Sklenné nad Oslavou, cca 1996 nebo 1997Je nemožné nést pochodeň pravdy v tlačenici, aniž bychom někomu nepřipálili vousy. Georg Christoph...
1.1.2021
Stalo se » V LLM
Stalo se

Soutěž o nejlepší woodcrafterský a indiánský výrobek


fotoA je tu vyhodnocení soutěže! Do kategorie Indiánský výrobek i Woodcrafterský výrobek ve Velké lóži se přihlásilo shodně osm soutěžících, a byly to moc pěkné kousky – však uvidíte na fotkách.
22.12. 2020
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z náčelnictva


V úterý 9. 12. 2020 proběhlo 227. Náčelnictvo prozatím stále s pomocí online přenosu. 
 
9.12. 2020
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

K rannímu a večernímu předčítání


Vlnopasník jitrocelovýTen, koho mám rád, mi řekl, že mne potřebuje. Proto si na sebe dávám pozor, dívám se na cestu a bojím se každé kapky deště, že by mne mohla srazit. Bertold...
1.12.2020