Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Hlavní stránka

Přihlášení - Registr OP
Zajímá nás...
(Hlasů: 7)
Moudro pro únor
Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba.
Murphyho zákon
Podporujeme
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Pozvánka na setkání náčelníků Malé lóže


foto
 
Ať už jsi náčelníkem kmene, nebo vedeš schůzky či se jinak aktivně podílíš na přípravě programu pro děti ve vašem kmeni, tato akce je určena pro tebe! Budeme rádi, když se tohoto setkání zúčastní lidé, kteří fungují v dětských kmenech a svoje zkušenosti chtějí sdílet, poslechnout si, jak to funguje v ostatních dětských kmenech Ligy lesní moudrosti a třeba se i zapojit do diskuze o tom, jak by takové fungování mělo vypadat do budoucna. 
změna: 4.2. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

II. Setkání ohnivců - naživo i po síti


fotoPředávání ohnivectví dětem
 
Jak předávat ohnivectví dětem?
Jak pracovat s  obřady, aby to nebylo "jen divadlo"?
Jak vzbudit zájem o filosofii a mystiku Lesní moudrosti?
Pojďme se podělit o zkušenosti a nápady.
změna: 4.2. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Woodcrafterský ples 2023


foto
 
Plesová sezóna je v plném proudu a ani woodcrafteři by neměli zahálet. Srdečně Vás zveme na ples LLM pořádaný kmenem Jestřábi. 
 
Doporučujeme: Jste-li větší skupinka a chcete-li si zajistit místo u stolu všichni u sebe, napište se do přihlašovadla s požadovaným počtem míst.
změna: 3.2. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Jarní klíčení


fotoKdo je tvůj hrdina, nebo vzor?
Kde se bere odvaha?
Jaká je cena za hrdinství?
Jaká dilemata řeší hrdinové?
Cítil ses někdy jako hrdina/hrdinka?

Hrdinství není božství, ale lidství.
 
Přijeďte na přátelské víkendové setkání! Letošní Jarní klíčení se ponese v duchu Hrdinů a vzorů.
1.2. 2023 20:19
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Rozlišit


woodcrafterský život na Kosím potoceBože, dej nám v klidu přijmout to, co nedokážeme změnit. Bože, dej nám odvahu změnit to, co dokážeme změnit. Bože, dej nám moudrost, odlišit jedno od druhého. stará modlitba...
1.2.2023
Stalo se » Fara Kosí potok
Stalo se

Walden sázel stromky v sadu na Kosím potoce


foto
   
 
Na podzim se dětská část kmene Walden zapojila do projektu 72 hodin dobrovolnických prací pořádaný Českou radou dětí a mládeže. Naším cílem bylo rozšíření sadu na Kosím potoce na loukách Ligy lesní moudrosti.
31.1. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Ptačí víkend pod Pálavou


 
„Doma je krásně teplo, ale za ptáky je nutno vyjít ven, do sněhu a mrazu.“
 
foto
Přijměte prosím pozvání na trochu netradiční zimní výpravu na jih Moravy. Jak jsem avizoval na sněmu zástupců, hlavním tématem budou ptáci. Nebude to ornitologické školení, ale spíš setkání lidí, kteří mají ptáky rádi, něco o nich ví, nebo naopak jsou zdravě zvědaví a rádi by se dozvěděli či viděli něco nového.  Půjdeme se podívat na jedny z nej- zimovišť vodních ptáků u nás (Novomlýnské nádrže) – kdo to neviděl na vlastní oči, o hodně přišel. Tisíce hus, husice, kachny, kachničky, poláci, hoholi, morčáci, ostralky, hvízdáci … a k tomu majestátní mořští orli. Určitě se vydáme i na bájná pálavská bradla, kde zimuje opravdový ptačí klenot – zedníček skalní. Předběžně máme přislíbeno povídání o CHKO Pálava a jejích ptačích obyvatelích. Jistě přijde řeč i na literaturu, webové stránky či aplikace, techniku, možnosti, jak se zapojit do programů tzv. občanské vědy.  Nejen začátečníci snad ocení možnost si na místě plnit (či dokonce splnit) „ptačí“ činy (2Q2 a 2Q1).  
26.1. 2023 09:10
Zpráva » Valná hromada
Ze zpráv

Sněm zástupců s hlasováním per rollam


Sněmovní oheň
 
Náčelnictvo Ligy lesní moudrosti svolává
Sněm zástupců s hlasováním per rollam.
Hlasování proběhne on-line dne 7. 3. 2023.
 
změna: 24.1. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Ohnivecká Čotokva 2023


 
foto
 
OHNIVECKÁ ČOTOKVA 2023 - pro aktuální či budoucí kmenové ohnivce i ohnivce uvnitř sebe sama kmenem nepoznané. Přihlaš se již teď!
 
změna: 22.1. 2023
Zpráva » Knihy
Ze zpráv

Kronika LLM opět v obchůdku


foto
 
S radostí oznamujeme, že tolik oblíbená a žádaná kronika vydaná v loňském roce ku příležitosti oslav 100 let woodcraftu v Čechách je opět k dispozici v obchůdku Ligy. 
20.1. 2023 20:48
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Pozvánka na 2. Seifertovo zimní klání - Jižní pól


Všem dětským kmenům LLM!
Původní akce byla zrušena z důvodu malého zájmu, nicméně nabízíme alternativu v podobě víkendu 10.-12.3.2023, kdy můžeme uspořádat výpravu/akci pdoobného ražení, pro stejnou věkovou kategorii.
změna: 20.1. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

VÝROBA LUKŮ


 
foto

O víkendu 21. - 23. 4. 2023 si budete moci na srubu Suivakko vyzkoušet pod odborným dohledem Alberta Mináře - HROMA výrobu dřevěného luku?
20.1. 2023 14:54
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 248. náčelnictva


V úterý se opět sešlo v hojném počtu náčelnictvo a částečně i rozšířené náčelnictvo. Témata, o kterých členové debatovali byla různorodá a diskuze plodná a přínosná. 
20.1. 2023
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Ostravské setkání


foto15.1.2023 proběhlo v Ostravě setkání zástupců LLM a WROPu. Bavili jsme se o budoucnosti, předávání zkušeností a naší více jak 30leté zkušenosti s provozem obnovené Ligy.
17.1. 2023 18:18
Zpráva » Ke stažení
Ze zpráv

Kalendárium 2023 k vytisknutí!


Kalendárium2023
Rádi byste si letošní kalendárium dopřáli i v papírové podobě? 
 
Nyní máte možnost!
změna: 6.1. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

O Stříbrného trilobita


foto
 
Kmen Trilobit zve všechny woodraftery a další zájemce z řad veřejnosti na svůj každoroční turnaj v pingpongu v tělocvičně ZŠ Choltice. Neváhejte, přijďte soutěžit a bavit se. 
 
Podrobnější info v pozvánce
6.1. 2023 09:57
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Datové schránky - pár rad


Letošní rok kmenům stát zřídí automaticky datovou schránku. Jako její uživatel, v podstatě od začátku její existence, si dovolím pár rad.
3.1. 2023 13:02
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Otec se ptá syna


woodcrafterský život na Kosím potoceOtec se ptá syna: "Proč stále utíkáš do lesa?" "Hledám Boha.", odpovídá chlapec. "Ale cožpak Bůh není všude?" "Ano, otče." "A cožpak není všude stejný?" "Ano..., ale já nejsem všude...
1.1.2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Čotokva Malé lóže


fotoČotokva náčelníků Malé lóže se uskuteční 26. 8. až 2. 9. 2023. Je to akce pro všechny, kteří chtějí tvořit kmenový program, vidět pozadí přípravy výprav, vyzkoušet nové nápady pro další činnost ve kmeni, setkat se s vrstevníky z jiných kmenů, užít si týden s trochou učení i zábavy. Více informací a přihlášení v článku.
 
 
změna: 30.12. 2022
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 247. náčelnictva


V úterý 13. prosince 2022 se konalo poslední letošní náčelnictvo. 
16.12. 2022
Stalo se » V LLM
Stalo se

Kurz v klubovně Waldenu


V našem kmeni (Kruh), se bude po necelých třech letech opět obměňovat vedení a rádcové. Proto jsme si v rámci přípravných kurzů pro budoucí rádce domluvili schůzku s bývalým náčelníkem LLM Filipem Chmelem. Ten si pro nás na začátku října připravil velmi zajímavý kurz, který byl převážně o stylu života a oblékání indiánských kultur.
28.11. 2022
Stalo se » V LLM
Stalo se

Sněm zástupců 2022


fotoPři našem výročí 100 let od založení LLM jsme absolvovali i volební sněm. Děkujeme všem zástupcům, kteří přijeli a projevili svůj názor.
Doufáme, že se za rok dostaví ještě víc hlasů z řad stráží, rodů a kmenů.
27.11. 2022
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 246. náčelnictva


Proběhlo první setkání náčelnictva po volebním Sněmu zástupců. 
14.11. 2022
Stalo se » V LLM
Stalo se

V ohnivectví (jako) doma - sešli se ohnivci LLM


Potkali jsme svého životního průvodce, sdíleli malé osobní obřady, pozorovali kvést čaj, ranní mlhu nad rybníkem i čarovný měsíc. Tančili jsme a poznávali se skrz hudbu, sdíleli své zkušenosti, hledali svůj dar a odhalovali ostatním ten jejich. Debatovali jsme nad ligovým ohnivectvím. Dobře jedli, pili horkou čokoládu - bylo nám blaze
9.11. 2022
Stalo se » V LLM » Sněm zástupců
Stalo se

Náčelnictvo 2022-2025


PROBĚHL VOLEBNÍ SNĚM ZÁSTUPCŮ 2022
letos na půdě Teologické fakulty UPOL
Jak to dopadlo?
 
24.10. 2022
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 245. náčelnictva


V úterý 11. října se členové náčelnictva sešli opět ke společnému jednání o novinkách v LLM. Z velké části se debatovalo o nadcházejícím Sněmu zástupců. Pozornost však také dostal nová vizuální podoba Ligy, renovace základen, či podoba PFka 2023. 
13.10. 2022
Stalo se » V LLM
Stalo se

Hradohraní je za námi


foto
Hradohraní LLM je za námi!
Proběhl další úspěšný ročník Indiánů z Točníku a první ročník Hradohraní na Orlíku. Nabízíme zde krátké komentáře k akcím. Děkujeme všem návštěvníkům za energickou účast a to i přes deštivé počasí, doufáme, že se vám akce líbila.
Nezapomeňte se o akci zmínit známým a přátelům, těšíme se na vás na obou hradech opět za rok.
26.9. 2021
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Pavouk a moudrost


Křída 1999 (nálet krup)Kwaku Ananse – tak se jmenuje africký pavoučí mužíček, o němž se vypráví mnoho příběhů – se již léta zlobil, že je mezi lidmi tolik moudrých mužů. Proto se Ananse rozhodl, že pro sebe a pro své...
1.9.2021