Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Hlavní stránka

Přihlášení - Registr OP
Zajímá nás...
(Hlasů: 26)
Moudro pro září
Historie je věda o tom, co se nikdy nestává dvakrát.
Murphyho zákon
Podporujeme
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Spolupráce Lucie a Petra na ústředí


Hau kóla,
 
prosím vězte, že do března 2024 bude Lucie Vaňková s Petrem Kopřivou spolupracovat, proto tedy mail hospodarwoodcraft@gmail.com používají a budou používat oba. Není tedy již nutné psát Petrovi na soukromý mail. Vše potřebné se jak k Lucii, tak k Petrovi dostane. Maily čtou bedlivě a snaží se, aby účetnictví i hospodaření fungovalo jak nejlépe to jde. 
 
S modrou oblohou, 
 
15.9. 2023 18:47
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Kiwendotha


foto

 

Praotec Čech pohlédl z hory do kraje a zvolal: "To je ta země zaslíbená zvěře a ptáků plná, medem oplývající...."

Od těch dob již uplynulo mnoho vody v řekách a potocích. Během těch let byla česká kotlina svědkem mnohých divů. Přijeďte se s námi seznámit s věštbami kněžny Libuše, hrdinstvím Bivojovým a moudrostí Přemysla Oráče. Podívejme se do dob, kdy Šemík skákal z hradeb Vyšehradu, stavěl se Karlův most, Bruncvík bojoval s drakem a hlas houslí zněl z věže jménem Daliborka. Odhalme tajemství Faustova domu, Staroměstského orloje a vojska čekajícího v hoře Blaník. To vše a mnohem víc vás čeká na letošní Kiwendothtě inspirované dílem Aloise Jiráska – Staré pověsti české.


 
změna: 14.9. 2023
Zpráva » Informace
Ze zpráv

Vyšla Totemová deska č. 139


foto
 
Hau kóla,
 
vyšla nová Totemová deska. 
 
Prosím, čtěte ... 
9.9. 2023 19:26
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Pozvánka na Sněm zástupců 2023


foto

Hau kola,


Náčelnictvo Ligy lesní moudrosti svolává na sobotu 21. 10. 2023 od 8:00 Sněm zástupců. Sněm se bude konat v Základní škole Tuchlovice, Školní 277, okr. Kladno.
 
Účastníky je nutné závazně přihlásit do 6. 10. 2023.
8.9. 2023 14:28
Stalo se » V LLM
Stalo se

Sněm Ligy lesní moudrosti


fotoV sobotu 2. 9. 2023 proběhl 32. výroční sněm Ligy lesní moudrosti. Na překrásném tábořišti v údolí řeky Střely se sešli woodcrafteři z blízka i daleka.
 
Zase po roce jsme se směli zastavit, vystoupit z letu všedních dnů a ve světle sněmovního ohně spolu prožít silné chvíle mezi přáteli. S čistou myslí a vůní šalvěje.
8.9. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se » Fara Kosí potok
Stalo se

Proběhla ohnivecká čotokva


foto
V  polovině srpna hostila fara v Michalových Horách ohniveckou čotokvu.
 
Přečtěte si, jak jí prožila jedna z absolventů tohoto kurzu.
4.9. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Tawiskara


foto
Ahoj všichni -
 
Přijeďte na Tawiskaru, která se koná tematicky v září - měsíci lovu. Bude se soutěžit v různých lukostřeleckých dovednostech rozdělených dle věku, pohlaví.
 
Střílet můžete libovolným tradičním lukem s dřevěným nebo kovovým madlem. Nebo sportovním lukem s kovovými nebo kompozitovými středy a kompozitovými rameny. Ke střelbě se mohou použít dřevěné, kovové nebo karbonové šípy. 

 
2.9. 2023 12:09
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Past na rodiče


woodcrafterský život na Kosím potoceKdyž jsem začal na vysoké škole učit ekonomii štěstí, nechápal jsem "paradox rodičovství" – řada studií ukazovala, že lidé hodnotí rodičovství jako nejsmysluplnější věc, co na světě mohou dokázat....
1.9.2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Indiáni z Točníku - Přihlašovadlo


fotoPřijeď letos na Točník!
Uděláš něco pro ligu, něco pro sebe, pochutnáš si na večerním pohoštění a zažiješ skvělou atmosféru u hradního ohně o víkendu 8.- 10. 9. 2023. 
změna: 24.7. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

LÁŽOPOPLÁŽO


LÁŽO PO PLÁŽO
Pro koho? Pro všechny woodcraftery 15 – 26, kteří chtějí vybít a znovu dobít energii. Vyzkoušíš si nové aktivity woodcrafterského, sportovního či vyráběcího rázu, ale hlavně strávíš skvělý čas se známými i novými kamarády z jiných kmenů napříč Ligou. Akce vhodná pro kohokoliv, ať už je z dětského, nebo rodinného kmene, či pro mladé stráže.
změna: 30.6. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Trilobitman 2023


foto

V sobotu 10.6.2023 se konal již IV. ročník Trilobitmanu.

Triatlonový závod pořádaný kmenem Trilobit za přispění městyse Choltice.

20.6. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Stopa Černého Vlka 2023


foto

Stopa Černého vlka - od pátku 26. do neděle 28. května proběhl na tábořišti Malý Walden nelítostný boj zhruba 60 uchazečů o to, kdo po získání zlatého kupónu, projde mnohými nástrahy továrny Willyho Wonky a stane se jejím novým majitelem.
20.6. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Šifrovací hra ČIWAWA 2023


Čiwawa_01
 
 
Druhý červnový víkend se skupina odvážných bojovníků rozhodla postavit výzvě v podobě noční šifrovací hry ČIWAWA. 
14.6. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Jezdec


woodcrafterský život na Kosím potoceJezdec se žene prudkým cvalem přes polní cestu, u které na svém poli pracuje sedlák. Narovná se a křikne: "Hej kampak?" Jezdec se obrátí: "Neptej se mě, ptej se koně!" kdo je odpovědný za...
1.6.2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

SRK 2023


foto
 
Během čarodějnického víkendu se na tábořišti
v Samechově sešlo asi tucet rodin. 
A zažili jsme všecko,
co woodcrafterské táboření nabízí.
20.5. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Zprávy z 253. náčelnictva


 
 Další schůze náčelnictva, červnová, byla tentokrát rozdělena na dvě části. 
15.5. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Slon, který zpíval


woodcrafterský život na Kosím potoceTen slon se jmenoval Kai-to. Byl maličký a stál pod břichem své matky. Viděl trávu, květiny a nohy ostatních slonů. To byl jeho svět. Byl však jiný než ostatní sloni. Zpíval. "Pššt!" šeptala jeho...
1.5.2023
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 251. náčelnictva


V úterý 18. dubna 2023 proběhlo další setkání Náčelnictva. Tentokrát nad Vizí LLM či rezervačním systémem pro táboření na Kosím potoce.
27.4. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Jarní klíčení 2023


foto
 
 
Hledali jsme odvahu,
hrdiny v sobě i ty,
kteří jsou kolem nás.
6.4. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Nespokojené duše


woodcrafterský život na Kosím potoce Proč jsme pořád nespokojení? Psychologové odpovídají, že vinen je proces hédonické adaptace; lidově "zvyknutí si". Když se čehokoli chtěného zmocníme, ať již nového mobilu, vysněného...
1.4.2023
Stalo se » V LLM » Zprávy z náčelnictva
Stalo se

Zprávy z 250. náčelnictva


 
V úterý 18. dubna 2023 proběhlo další setkání Náčelnictva. Tentokrát nad Vizí LLM či rezervačním systémem pro táboření na Kosím potoce.
27.3. 2023
Zpráva » Pozvánka
Ze zpráv

Lážo plážo


Chceš si užít pohodové 3 dny plné brutálních výzev a překvapení, ale hlavně strávit skvělý jarní čas v kruhu známých i neznámých tváří? Přijmi pozvání na Lážo plážo víkend, jak má být!

Všechny členy mladé Velké lóže zveme na víkend plný zážitků, výzev a pohody. Nevíš, co očekávat? O to líp! Přijeď na Samechov si zatábořit, znovu se setkat s kamarády z jiných kmenů a poznat nové lidi, vyzkoušet si zajímavé aktivity a „dobít baterky“.
změna: 23.3. 2023
Stalo se » V LLM » Sněm zástupců
Stalo se

Hlasování Sněmu zástupců per rollam


foto
 
 
Dne 7. března 2023 se uskutečnilo dlouho očekávané hlasování Sněmu zástupců a to formou per rollam. Účast byla hojná a témata mnohá. 
21.3. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Rádoby letci


woodcrafterský život na Kosím potoceUž jste někdy seděli v letadle a říkali si: "S tímhle bych jistě dokázal/a také letět?" Podle nedávného výzkumu nejste sami! Studie novozélandských psychologů zjistila, že znepokojivě hodně osob...
1.3.2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Woodcrafterský ples 2023


foto
 
V sobotu 11. února se uskutečnil Woodcrafterský ples pořádaný kmenem Jestřábi ve stochovské sokolovně. Námětem plesu byla parta Rychlých Šípů. K tanci hrála místní kapela Funny Orchestra. Zahájení plesu proběhlo scénkou s tématem začátků kmene - trampíci vs indiáni.

 
23.2. 2023
Stalo se » V LLM
Stalo se

Zprávy z 249. náčelnictva


V úterý 7. února 2023 se členové náčelnictva spolu s některými členy rozšířeného náčelnictva sešli k diskuzi. 
14.2. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Rozlišit


woodcrafterský život na Kosím potoceBože, dej nám v klidu přijmout to, co nedokážeme změnit. Bože, dej nám odvahu změnit to, co dokážeme změnit. Bože, dej nám moudrost, odlišit jedno od druhého. stará modlitba...
1.2.2023
Stalo se » Fara Kosí potok
Stalo se

Walden sázel stromky v sadu na Kosím potoce


foto
   
 
Na podzim se dětská část kmene Walden zapojila do projektu 72 hodin dobrovolnických prací pořádaný Českou radou dětí a mládeže. Naším cílem bylo rozšíření sadu na Kosím potoce na loukách Ligy lesní moudrosti.
31.1. 2023
zamyšleníčko
Zamyšleníčko

Otec se ptá syna


woodcrafterský život na Kosím potoceOtec se ptá syna: "Proč stále utíkáš do lesa?" "Hledám Boha.", odpovídá chlapec. "Ale cožpak Bůh není všude?" "Ano, otče." "A cožpak není všude stejný?" "Ano..., ale já nejsem všude...
1.1.2023