Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
logo

Domeček Srby – Křivoklátsko

Srby 130, Tuchlovice
email info@kmenjestrabi.cz

Poloha

Domeček se nachází v těsné blízkosti Turyňského rybníka, kterému všichni místní říkají Záplavy. Výbornou dopravní obslužnost zajištují autobusy ČSAD Kladno, která jezdí minimálně jednou za hodinu a zastávky jsou vzdáleny asi 350 m od domečku. Další možností je vlakové spojení, kde zastávka Kamenných Žehrovic (Rakovník - Praha, Masarykovo nád.) je vzdálena přibližně 1,5 km.

Obecný popis

Ubytovací kapacita objektu je 30 osob na vlastních karimatkách a ve vlastních spacácích.

V objektu se nachází: 2 klubovny, kuchyň, půdní noclehárna, 2x WC, 1x WC pro předškolní děti, sprcha, zastřešená terasa a sklep.

Objekt je vytápěn plynem, v případě potřeby krbovými kamny; v celém objektu teče teplá voda.

Rezervace

  • je možná max. 6 měsíců předem (vyjma kmenů LLM a opakovaných letních táborů)
  • nejpozději 10 dní před plánovaným příjezdem je potřeba emailem kontaktovat správce s časy příjezdu, odjezdu a předpokládaným počtem účastníků, ten pověří odpovědnou osobu k předání klíčů a objektu (pokud se neozvete dostatečně dopředu může se stát, že nebudeme schopni přizpůsobit čas vašemu příjezdu a budete muset přizpůsobit převzetí vy nám)
  • O obsazení rozhoduje správce, který zároveň hlídá, aby nedošlo k souběhu akcí.
  • Objekt slouží jako základna pro mimoškolní výchovu a vzdělávání dětí i dospělých. Dále objekt slouží pro krátkodobé ubytování především dětských kolektivů z LLM a jiných dětských organizací.

Vybavení

Velká klubovna slouží ke stolování a dennímu programu, jsou zde k dispozici stoly, židle, velká bílá magnetická tabule (pro použití je nutné mít vlastní fixy určené přímo na bílou tabuli – označené WHITEBOARD), kamna na dřevo.

Malá klubovna má stejně jako velká klubovna dřevěnou podlahu, nachází se tu police pro potřeby školky, která prostory využívá během všedních dnů.

Vybavení kuchyně: dvoudřez na mytí nádobí, plynový sporák, mikrovlnná trouba, malá lednice, elektrická trouba se dvěma plechy, 2 rychlovarné konvice, kuchyňská váha, hrnce, pánve, talíře, příbory a hrnky pro 30 osob, jar, houbičky a utěrky na nádobí.

Příprava jídla probíhá v kuchyni. Potraviny se skladují v kuchyni.

Pro stolování je určena pouze velká klubovna (do podkroví a malé klubovny nenoste žádné potraviny). Nádobí myjte pouze v kuchyňském dřezu (ne v umyvadlech).

Noclehárna: podkrovní místnost bez nábytku určená k přespávání, běžný program raději směřujte do spodních místností, lino na podlaze je náchylnější k poškození.

WC: k dispozici je toaletní papír, mýdlo a ručník; nemyjte nádobí v umyvadlech!