Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Přihlašovadlo
49 (maximum: 80)49 / 80
Seznam účastníků
Odhlášení z akce
Vaše ID:*

Vaše heslo:*
(ID i heslo Vám přišlo emailovou zprávou)
* povinné

Indiáni z Točníku - Přihlašovadlo

(aktualizováno 24.7. 2023)
Zpráva » Pozvánka
Přijeď letos na Točník. Uděláš něco pro ligu, něco pro sebe, pochutnáš si na večerním pohoštění a zažiješ skvělou atmosféru u hradního ohně o víkendu 8.- 10. 9. 2023.
 
Rok se s rokem sešel a opět se nám blíží tradiční akce Indiáni z Točníku – víkendová akce pro veřejnost, během níž má Liga lesní moudrosti možnost ukázat svou činnost, tedy to, co nás baví a co to Liga vlastně je. Víkend je jakýmsi woodcrafterským dětským dnem, který je plný stanovišť a soutěží. Ta jsou inspirována Svitkem březové kůry či jinou naší činností. Jakmile děti splní všechny úkoly, vypraví se za náčelníkem, který čeká na vřavy bojovníků v nejvýše položené části hradu, zde dětem předá zaslouženou odměnu.


Akce má tradičně dvojí povahu:
 
Jednak je pro veřejnost, při které se staráme o jednotlivá stanoviště a snažíme se přes den vytvořit program, který si návštěvníci užijí. Každý promítá sám sebe do daného stanoviště, a tak to činí pro účastníky jedinečným zážitkem.
 
Za druhé je akce interní, již přes den můžeš poznat woodcraftery odkudkoliv, ale po skončení akce je na to přirozeně mnohem víc času. 
 
Pokud máte nějaký nápad na stanoviště, které byste rádi připravili, nebo si myslíte, že je to dobrý nápad, ale nezvládnete sami stanoviště řídit, neváhejte se ozvat na mailovou adresu: petrkopriva.w@gmail.com
 
Organizačně

Čas programu: sobota 10:00-17:00, neděle 10:00-14:00
 
Přípravy: od pátku 8. září od 18:00. V sobotu prosíme příjezd nejpozději do 8:00 na hrad (výjimky hlaste dostatečně včas :) ). Odjezd prosím plánujte až po ukončení programu, což je v neděli ve 14:00, budeme rádi, když nám pomůžete i s následným balením.
 
Doprava autem: Na Točník se dá dostat autem, s parkováním buď nahoře u hradu, nebo pod kopcem. Pokud by se parkoviště u hradu zaplnilo příliš, budeme muset některé z vás požádat o přesunutí vozu dolů. Zároveň, prosím, mějte na paměti, že po příjezdové cestě se pohybují lidé – tedy přes den (hlavně v době otevření hradu) je potřeba provoz omezit na minimum.

Doprava vlakem či autobusem: Buď vlakem do Praskoles nebo Hořovic a pak pěšky (cca 6 km), nebo autobusem přímo do obce Točník. Vlak jezdí častěji, autobus až na místo.
 
Jídlo: Po většinu víkendu ve vlastní režii. (na sobotní večer bude zařízená každoroční večeře) V pátek večer lze rozdělat oheň, na kterém můžete cokoliv uvařit. Přes den doporučujeme svačinu s minimální přípravou – příchod lidí je průběžný, takže na delší dobu je odběhnutí obtížnější. Na hradě funguje stánek s občerstvením (klobásy, langoše a tak - docela dobré). Na hradě je pitná voda (možno natočit na WC).  → MISKU, LŽÍCI A HRNEK S SEBOU
 
Spaní: Spí se po celém hradě ve spacáku. Podmínky jsou spíše polní – místnosti s udupanou hlínou. No ale to rozhodně není nic, co by woodcrafterům vadilo. Atmosféra hradu rozhodně vykompenzuje jakýkoliv diskomfort (a taky to není tak hrozný ;-) ). Spát se dá i s výhledem na hvězdy – na trávě a v lese v okolí hradu. Kdo má tu moc, objednejte si hezké počasí.
 
Hygiena: Hrad nabízí klasické toalety, umyvadla, korýtka a hadice. Sprcha k dispozici není.
 
Uložení věcí: budeme mít několik místností, kam veřejnost nepustíme. Hlavní tábor bude v Konírně. Tedy jsou to prostory pro naše batohy a převlékání. Prostor, kam chodí návštěvníci, bychom chtěli mít krásný, proto vás poprosím o uložení svačinek a podobně třeba do ušitých pytlíčků. 
 
Oblečení: od otevření hradu až do konce našeho programu prosíme všechny, aby měli na sobě woodcrafterské oblečení a udrželi malebnost celé akce. Prosíme opravdu o dodržování – je hezké, když návštěvníci hned ví, s kým si popovídat o Lize.
 
Ukázka fotografií z předloňského roku (pořízeno Hankou-Oblázkem): https://photos.app.goo.gl/oN5UaPnbwvM9GWbF7
 

Komentáře, diskuze

23.8. 2023 12:04
Linda Hojková
Doré spravování přehledné

Kolik je šest plus dva ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.

Seznam přihlášených účastníků

Přihlášen Počet Poznámka
Alan Linka, Šneček1prosim na stanoviště křesání s Ťapáčema
Štěpán Vejvoda1
Vendula Karásková, Vendy1
Anna Vavříčková 1
Magdalena Herbenová - Mocho1
Václav Hodal Rak1
Olga Švejdová Liška1
Bára Polášková1
Jan Hoffmann1
Alex Blažek 1Prosím stanoviště s Kaštanem, je to můj kamarád :))
Jarmila Hažmuková Ještěrka1
Tomáš Luner2
Amálie Matějková1
Antonín Vencl - Prófa1
Josefína Vondrušková 1
Dominika VR2Prosím zase íčko
Anna Šťastná 2
Pavel Nechuta1
Sofie Vobrová4
Matěj Kopřiva Buvol1
Michal Alger 1
Jan Merhaut Mokrouš1Prodej + dílnička u brány
Ema Skalova1
František Jílek Kaštan1
Veronika Matějková 1
Barbora Krucká Bouře1
Eliška Krucká1
Linda Hojková Lasička 1Chci Tabasco
Emma Jandová Lyra1
Andrea Mihalíková1
Martin Hanuš Stín1
Jáchym Hudlický - Tron1
Ester Kocourková1
Radka Kopřivová1
Anastázie Oplištilová1
Lýdie Skuciusová Moro3Opět bychom si vzali na starost Setonův běh :-)
Tomáš Sadílek Chlup1
Jindřiška Trunečková Vážka1
Petr Kopřiva - Výr1
Kryštof Matějka - Štofy1
Marek Havrlík Nechodí1
celkem:49 

Přihlášení na akci

Celé jméno + přezdívka: *
Email: *
Upozornit na emailu:
(více adres oddělte čárkou)
Telefon: *

Hlásíte se jako: *
Zvolte kmen: *
Poznámka:

Řekli jste o akci přátelům? Pokud ne, učiňte tak.:
Chci k večeři vegetariánskou stravu:
Chci k večeři guláš: