Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Přihlašovadlo
90 (maximum: 150)90 / 150
Seznam účastníků
Odhlášení z akce
Vaše ID:*

Vaše heslo:*
(ID i heslo Vám přišlo emailovou zprávou)
* povinné

Indiáni z Točníku 19.- 20. 9. 2020

(aktualizováno 15.9. 2020)
Zpráva » Pozvánka
------------- AKCE ZRUŠENA ---------------
 
Hau Kola,
     Chtěl bych poděkovat vám všem, kdo jste zamýšleli přijet na letošní Indiány z Točníku a hlavně výroční sněm Ligy lesní moudrosti. Obzvláště děkuji těm, kteří přiložili ruku k dílu při plánování. Bohužel vzhledem k současné situaci rostoucí epidemie musíme obě akce o tomto víkendu, tedy 18. – 20. 9., zrušit.
 
   V rámci náčelnictva jsme o situaci dlouze debatovali a bohužel jsme museli naše rozhodnutí dokonce během týdne přehodnotit. Velice nás to mrzí, na setkání jsme se všichni nesmírně těšili, ale shodli jsme se, že situace je natolik nejistá, abychom dokázali zcela zamezit případné nákaze našich členů a návštěvníků hradu.
 
   Děkujeme všem za pochopení a věříme, že je ještě dostatečně včas uzpůsobit váš víkendový program. Co se sejít s kmenem, přáteli či rodinou a v sobotu vzpomenout původně plánovaný 30. výroční sněm? Můžete třeba zvelebit vaši klubovnu, uspořádat vandr, jet si zatábořit nebo pomoci na některé ze základen. Pokud máte chuť se pustit do nějaké dobré činnosti, neváhejte o tom dát vědět ostatním. Zkrátka užijme si tento víkend woodcraftersky.
 
   Ať už se sejdete s kýmkoliv nebo budete doma s rodinou, pošlete nám zdravici. Nejlépe video a fotky (na výšku i na šířku). Bude to hezká vzpomínka pro všechny na tuto zvláštní dobu.
 
 
Těším se, až se společně setkáme.
 
S modrou oblohou,

Tomáš Sadílek - Chlup
Náčelník LLM
 
 
 
 
foto
Přijeď letos na Točník. Uděláš něco pro ligu, něco pro sebe, pochutnáš si na večerním pohoštění, budeš součástí výročního sněmu a spoustu dalšího.  19.- 20. 9. 2020

Rok se s rokem sešel a opět se nám blíží tradiční akce Indiáni z Točníku -víkendová akce pro veřejnost, během níž má Liga lesní moudrosti možnost ukázat svou činnost, tedy to, co nás baví a co to Liga vlastně je. Víkend je jakýmsi woodcrafterským dětským dnem, který je plný stanovišť a soutěží. Ta jsou inspirována Svitkem březové kůry či jinou naší činností. Jakmile děti splní všechny úkoly, vypraví se za náčelníkem, který čeká na vřavy bojovníků v nejvýše položené části hradu, zde dětem předá zaslouženou odměnu.

Akce má tradičně dvojí povahu:

Jednak je pro veřejnost
, při které se staráme o jednotlivá stanoviště a snažíme se přes den vytvořit program, který si děti užijí. Každý promítá sám sebe do daného stanoviště a tak to činí pro účastníky jedinečným zážitek.

Za druhé je akce interní, již přes den můžeš poznat woodcraftery odkudkoliv, ale po skončení akce je na to přirozeně mnohem víc času. Nicméně letos bude Točník ještě zajímavější než obvykle. Poprvé v historii budeme mít tu čest na Indiánech z Točníku hostit sněm LLM. A to ne jen tak ledajaký. Výroční sněm na oslavu 30 let od obnovení LLM.
Na sněm jsou pozváni i naši kanadští bratři… stále pevně doufáme, že jim okolnosti dovolí přijet. Po sněmu bude následovat koncert již profláknuté kapely BítOFF, z velké části složené náčelnickou rodinou kmene Trilobit. Jejich tvorbu si můžete poslechnout zde: https://bandzone.cz/_111534

Pokud máte nějaký nápad na stanoviště, které byste rádi připravili, nebo si myslíte, že je to dobrý nápad, ale nezvládnete sami stanoviště řídit, neváhejte se ozvat na mailovou adresu: petrkopriva.w@gmail.com

organizačně


Čas programu: sobota 10:00-17:00, neděle 10:00-14:00

Přípravy: od pátku 18. září od 18:00. V sobotu prosíme příjezd nejpozději do 8:00 na hrad (výjimky hlaste dostatečně včas :) ). Odjezd prosím plánujte až po ukončení programu, což je v neděli ve 14:00, budeme rádi, když nám pomůžete i s následným balením.

Doprava autem: Na Točník se dá dostat autem, s parkováním buď nahoře u hradu, nebo pod kopcem. Pokud by se parkoviště u hradu zaplnilo příliš, budeme muset některé z vás požádat o přesunutí vozu dolů. Zároveň, prosím, mějte na paměti, že po příjezdové cestě se pohybují lidé – tedy přes den (hlavně v době otevření hradu) je potřeba provoz omezit na minimum.

Doprava vlakem či autobusem: Buď vlakem do Praskoles nebo Hořovic a pak pěšky (cca 6 km), nebo autobusem přímo do obce Točník. Vlak jezdí častěji, autobus až na místo.

Jídlo: Po většinu víkendu ve vlastní režii. (na sobotní večer bude zařízená každoroční hostina) V pátek večer lze rozdělat oheň, na kterém můžete cokoliv uvařit. Přes den doporučujeme svačinu s minimální přípravou – příchod lidí je průběžný, takže na delší dobu je odběhnutí obtížnější. Na hradě funguje stánek s občerstvením (klobásy, langoše a tak - docela dobré). Na hradě je pitná voda (možno natočit na WC).  → MISKU, LŽÍCI A HRNEK S SEBOU

Spaní: Spí se po celém hradě ve spacáku. Podmínky jsou spíše polní – místnosti  s udupanou hlínou. No ale to rozhodně není nic, co by woodcrafterům vadilo. Atmosféra hradu rozhodně vykompenzuje jakýkoliv diskomfort (a taky to není tak hrozný ;-) ). Spát se dá i s výhledem na hvězdy -  na trávě a v lese v okolí hradu. Kdo má tu moc, objednejte si hezké počasí.

Hygiena: Hrad nabízí klasické toalety, umyvadla, korýtka a hadice. Sprcha k dispozici není.

Uložení věcí: budeme mít několik místností, kam veřejnost nepustíme. Hlavní tábor bude v Konírně. Tedy jsou to prostory pro naše batohy a převlékání. Prostor, kam chodí návštěvníci, bychom chtěli mít krásný, proto vás poprosím o uložení svačinek a podobně třeba do ušitých pytlíčků. Upozorňujeme, že v Konírně bude v sobotu večer probíhat koncert.

Oblečení: od otevření hradu až do konce našeho programu prosíme všechny, aby měli na sobě indiánské oblečení a udrželi malebnost celé akce. Prosíme opravdu o dodržování - je hezké, když návštěvníci hned ví, s kým si popovídat o Lize.


Ukázka fotografií z loňského roku (pořízeno Hankou-Oblázkem): https://photos.app.goo.gl/oN5UaPnbwvM9GWbF7

Těšíme se na vás!

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je sedm krát čtyři ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.

Seznam přihlášených účastníků

Přihlášen Počet Poznámka
Magdalena Herbenová Mocho1
Zdenka Doubravka3Jsme čerstvě rod Bílí vlci
Antonín Vencl - Prófa1Nešel mi zvolit kmen, jsem že strážců údolí.
Ondřej Roch1
František Jílek Kašťa1
Tereza Čapková1
Lucie Kracíková Tucka2Lucie Kracíková - Tucka, Klára Kolářová- Čárka
Aneta Horbowyjová1
Holeček Štěpán Štír1
Kryštof Hamouz1
Petr Hendl - Wanigiska2Počítáme, že se zapojíme do organizace; 2 dospělí cokoliv; 2 děti asi nevydrží celý den na jednom místě, ale na výpomoci zapojit se rády zapojí
Nicol Jará Zi1
Iveta Valentová1
Hana Šrámková Moucha1
Martin Kotval - Jelen4Jelen + Slunce + Blecha + Ryba
Jarka Buckley1
Jakub Veverka Kubajs5S rodinou
Roman Wančetan Machain3Vyvezu rodinu, takže spíš jako účastníci...
Václav Hodal Rak1
Martin Lehký1
Čotokva ML12Liška, Tony, Anežka, Kůzle, Sára, Agi, Troudy, Lemur, Mějda, Kapka, Margot, Brunda
Jiří Zelenka Zelí8
Rózi Nedělová1
Anastázie Oplištilová1
Martin Hanuš - Stín1
Dominika z VR1
Tomáš Luner1
Kája a Kuba2
Kamila Rašková2+ Petr Kocián
Jindřiška Trunečková Vážka1
Jan Hladík Chíra1
Vladimír Hája Veselý42 dospělí a dvě děti, nabízíme jedny dospělé ruce na výpomoc
Lucie Škvrnová3
Jiří Pejša-Básník1Sobota
Hana Hladíková Oblázek1
Kryštof Kalát1
Aleš Brandtner1
Klára Čeloudová1
Jan Merhaut Mokrouš1
pavel čech machimia1přijedu s Františkem
Matěj Kopřiva1
Jáchym Hudlický-Tron1
Amálie Matějková3Kryštof Matějka, Veronika Matějková
Eliška Oplištilová Motýlek1
Kryštof Parák Kieran1
Radka Kopřivová1
Barča Pejšová1
Tomáš Sadílek - Chlup1
Petr Kopřiva - Výr1
Marek Havrlík-Nechodí1
celkem:90 

Přihlášení na akci

Celé jméno + přezdívka: *
Email: *
Upozornit na emailu:
(více adres oddělte čárkou)
Telefon:

Hlásíte se jako: *
Zvolte kmen: *
Poznámka: