Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Slavnostní setkání k 5 letům od úmrtí L. Vodáka - Letícího sokola

(26.11. 2006)
foto č.1
foto č.2
foto č.3

Dne 29.9.2006 proběhlo v kruhu pamětníků a přátel setkání na Hamižné nad Hartmanicemi ku příležitosti 5. výročí úmrtí legendárního Šumavského rodáka, milovníka přírody, zálesáka, woodcraftera, renesančního člověka Ladislava Vodáka - Letícího Sokola.

Doporučuji k přečtení článek (PDF 212kB), který vyšel v BV Ku příležitosti zmíněného výročí vytvořila správa CHKO v Sušici nové informační tabule k přilehlé naučné stezce. Vůdčí osobností setkání byl starosta Hartmanic. Zúčastnili se přátelé L. Vodáka z KČT, naší Ligy, CHKO a NP Šumava, místní občané i dávní spolupracovníci.

Opět jsem slyšel ty milé historky o reinstalaci divokých zvířat do Šumavské přírody i o jejich mnohdy tragických koncích dílem hloupých lidí. Opět zaznívaly vzpomínky na romatické představy, kterými Sokol dokázal naprosto nakazit lidi kolem sebe, kteří pak byli pro něj a pro Šumavu ochotni udělat v podstatě cokoli.

Bylo cítit i to, že směr, kterým se NP Šumava vydal, obzvláště za ředitele Žlábka se neshodoval s představami zakladatele. Málo kdo si dnes již vzpomene, že právě dílo L. Vodáka a Pavla Trpáka a dalších spolupracovníků bylo podkladem pro schválení CHKO Šumava.

Za LLM se zúčastnili členové kmene Yellow knife, vedeni Hombrem a náčelník Ligy Tokaheya. Žluté nože se veřejně přihlásili k péči o ochranářský koutek na Hamižné. Náčelnictvo vyhradilo pro jejich činnost na příští rok prostředky na nákup nářadí. Liga lesní moudrosti je zmíněna i na jedné tabuli nové naučné stezky.

Aleš Sedláček - Tokaheya


Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je osm plus dva ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.