Přihlášení:
www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Podzimní ohnivecké setkání

(4.12. 2019)
Stalo se » V LLM
Stalo se » Fara Kosí potok
22.-24.11.2019
foto:J.Hladík
Krásné a příjemné prostředí fary,
lidé naladěni na podobnou notu, pohodová atmosféra,
přechodové rituály, spousta inspirace a duchovno.
Tak takhle by se dalo ve zkratce shrnout letošní podzimní ohnivecké setkání.
 
Začínalo se za tmy na cestě kolem luk na Kosím potoce poslechem příběhu z knihy Škola Malého Stromu, která nás provázela celým víkendem. Samostatně, nebo i po skupinkách jsme došli na faru do Michalovek. Úkolem bylo přemýšlet, pohroužit se do sebe, nebo se jen tak oddávat chůzi tichou noční krajinou. Na faře nás přivítali organizátoři, teplo a výborná večeře, kterou jsme zakončili pár úkoly vztahujícími se k naší večerní cestě, večerní písní, povídáním a kytarou.
 
foto:Ch.Vorlíček
Sobotu ráno jsme zahájili ranní písní, při které se zdálo, že i stromy ve větru tiše tančí, příjemnou meditací a pak už se naplno rozjel program, který byl ušitý na míru letošnímu tématu a to duchovnímu rozvoji dětí a mládeže a přechodovým rituálům.
 
Některým z nás běžel mozek na plné obrátky, někteří se díky zadání úkolů  a různým činnostem vrátili do dětství, ale všichni si odnesli spoustu inspirace a témat k zamyšlení. Večer nás čekalo překvapení v podobě procházky nočním okolím fary, při kterém jsme se orientovali podle světýlek zavěšených na stromech. Někdo šel sám, někdo ve skupince, ale všechny nás čekal krásný zážitek v podobě stromu rozsvíceného množstvím světýlek v lucerničkách, který nás po zdolání kopce vítal ze tmy. Kdo chtěl, mohl pod stromem posedět v tichu, jen se svými myšlenkami a s občasným zacinkáním zvonkohry zavěšené na větvích onoho světélkujícího stromu. Nebo napsat přání  a díky ohni ho poslat ke hvězdám, či zapálit svíčku a jen tak tiše přemýšlet. Tento zážitek byl tichý, něžný, až magický a působil skoro až nedotknutelně a myslím, že já, ani ostatní účastníci na něj ještě dlouho nezapomeneme.
 
foto:Ch.Vorlíčekfoto:Ch.Vorlíček
foto:Ch.Vorlíček
foto
 
V neděli ráno po ranní písni nás čekalo další překvapení a tím bylo zpívání ve zdejším kostele sv. Michaela Archanděla , který je hned za farou. Podle zámku, který nešel otevřít, jsme se chvíli obávali, že se dovnitř nedostaneme, ale nakonec se společnými silami podařilo dveře otevřít a uvítal nás tichý, sice odsvěcený, (což mu neubírána kouzlu), krásný barokní kostel. Zpívali jsme různé písně, hlasy nám krásně ladily a některé písně měly velikou sílu, až se tajil dech. Pro mě, která jsem nikdy v kostele nezpívala, to byl nádherný a silný zážitek.
 
foto:Ch.VorlíčekPo návratu na faru jsme se rozdělili na ženy a muže a v příjemném duchu a kruhu si povídali, zamýšleli se nad svými zážitky, zkušenostmi, otázkami, které nás zajímají a které se týkají témat tohoto víkendu.
 
A jak už to vždycky bývá, všechno má svůj konec. Balení, úklid, loučení a cesta do našich civilních domovů. S sebou jsme si odvezli spoustu inspirace, nápadů, otázek k zamyšlení a taky odpovědí, vzpomínek a zážitků.
 
Velký dík patří všem organizátorům, kteří se podílejí na přípravách a uskutečnění těchto setkání, která pro nás fungují jako jakási nabíječka. Kdy člověk odjíždí plný pozitivní energie a je připravený se s ještě větším nadšením vrhnout do dalších činností, nejen woodcrafterských.
 
Radka Kopřivová
fotky: Chrudoš Vorlíček - Top a Jan Hladík - Chirurg
Více fotografií ke zhlédnutí v galeriích fotografů: Topovy fotky a Chirurgovy fotky.

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je sedm plus čtyři ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.
Liga lesní moudrosti, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1; e-mail: ustredi(zavináč)woodcraft(tečka)cz
design and produce made by © Pavel Spálený - Yučikala Wičaša www.yucikala.net