Přihlášení:
www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Pozůstalost Wajikaniho

(27.3. 2015)
Stalo se » V LLM
Loni na jaře jsme se s Jiřím Novákem alias Hukwimem domlouvali na jakési pozůstalosti, kterou by rád předal do kanceláře, aby byla i k nahlédnutí pro ostatní. Poprosil jsem ho, aby k tomu připojil i svůj komentář, že bychom z toho mohli udělat krátký článek na web. Hukwim svou část splnil. Článek i pozůstalost odnesl do kanceláře. Jenže v kanceláři o našem záměru nikdo netušil, neboť jim při své návštěvě Hukwim vypověděl spoustu různých historek, ale o článku se nezmínil. Tak bylo vše řádně založeno a zapomenuto. Až v souvislosti s Hukwimovým úmrtím se věci propojily.
 
Po nedávném náčelnictvu v pozdních hodinách od 23:00 do 23:50 jsme se bavili listováním a pročítáním dobové korespondence z oné pozůstalosti bývalého náčelníka Ligy českých woodcrafterů Wajikaniho z dob protektorátu. Bylo hezké se dozvědět, že v minulosti řešili téměř stejné problémy jako my dnes. Jen představa, že dopis ohledně toho u koho zůstala ligová vlajka, putuje týden tam, a pak zase týden zpátky, je pro mě v dnešní době mailů a mobilních telefonů už velice obtížná. Stačilo by však pouze myslet o dva týdny dopředu a nic by se nezměnilo.
 
Konečně tedy plním svůj slib Hukwime...
 
Vkládám na tyto stránky Hukwimův úvodník a malý výběr Wajikaniho pozůstalosti.
Pro případné zájemce je zbytek k nahlédnutí v kanceláři LLM.
 
fotofotofoto
fotofotofoto

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je devět plus tři ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.