Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Zimní táboření na Šumavě

(21.2. 2011)
Stalo se » V LLM » Ze života kmenů

fotoV měsíci lednu se pár odvážlivců (s přáteli) Wanagi Oyate vydalo na týden tábořit na Šumavu. Hezky do týpí – s dekama, kožešinkama, jídlem… A taky s dvěma psi (kteří výborně hřáli!): Elixírem alá velkou hlavou a 4 měsíčním Indiánem co „snědl jelena“.

fotoPsát, že táboření bylo super i když sněhu nebyly metry je myslím, naprosto zbytečné. A co jsme takový týden dělali? Sáňkovali jsme (a do kopce si nechali sáňky vytáhnout Elixírem); seznámili se s kousek od tábořiště bydlícím Alešem (co bydlí v opravdu přenádherné chaloupce) i jedním Američanem; nabumbali se čerstvě podojeného mléčka, vydali se na výlet ke Staňkovu u Domažlic, sic kvůli RTG kloubů psa, ale  to nevadilo, protože místní speciální koláče vše vynahradily­.

fotoA taky jsme si koupili jelena na guláš K ránu se však jelen jaksi sám „vybalil“ z vakuovanýho obalu a zmizel. Nevíme, kdo to byl. Ale jedno je jasné – Indián byl po zbytek dne jaksi tlustší! Myslím, že to, že snědl jelena, se s ním ponese ještě dlouho.

Týden utek jako voda a my museli dom. Pán s traktorem, co nás k louce dovezl, měl traktor rozbitý. fotoJeště štěstí, že mrzlo a sněžilo a tak byla už cesta sjízdná. Do auta jsme se skoro nevešli, ale nakonec se to zvládlo. I zmrzlé týpí jsme nějak nalámaly a velký Elixír se  vměstnal do velmi malého, téměř neuvěřitelného, prostoru…

Více fotek najdete na:
Pavel Spálený - Yučikala Wičaša

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je šest krát dva ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.