Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Mount.E.T.Seton (Křemelná na Šumavě), 14.8.2010

(22.8. 2010)
Stalo se » V LLM

fotoV sobotu 14.srpna 2010, přesně v den 150. narozenin náčelníka Černého Vlka, vystoupila skupina woodcrafterů, členů LLM, na Mount E.T.Seton na Šumavě. Toto čestné jméno nese neoficiálně překrásná hora Křemelná, nacházející se v jedné z nejzachovalejších částí Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Hora byla pojmenována na počest zakladatele woodcraftu přesně před dvaceti lety, z iniciativy Ladislava Vodáka, Letícího Sokola, woodcraftera, a jednoho ze zakladatelů národního parku a CHKO.

Ohnivec Ligy, Ablákela, při skromném obřadu nejprve symbolicky očistil místo, kde se nachází na vrcholu hory mohyla, a krátkou modlitbou požádal síly tohoto místa, aby pomohly woodcrafterům, kteří sem doputovali, vytvořit silnou atmosféru a přenést ji dál do příštích dnů. Logan přečetl Poselství Černého Vlka z Knihy lesní moudrosti a promluvil o přínosu E.T.Setona pro svůj život. Několika slovy se k němu přidali Willy a Tokaheya. Akci k uctění odkazu Černého Vlka zakončila modlitba kmene Omaha. 17.listopadu nás čeká ještě seminář ke 150. výročí narození E.T.Setona na který vás srdečně zveme. Během září zveřejníme přesný program a místo konání v Praze.

S modrou oblohou!

Martin Kupka - Logan

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je čtyři krát tři ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.