Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

ČIWAWA počtvrté

(15.7. 2009)
Nedaleko Malého Waldenu - tentokrát u Ostrova nad Oslavou v příjemném prostředí proběhla už počtvrté noční ligová šifrovací hra ČIWAWA. Letos poprvé byla zpřístupněna neligovým týmům, hlavně z důvodu nedostatečného zájmu.
foto 1
Sluníčko krásně hřálo, když se na nádraží v Ostrově nad Oslavou postupně seskupily týmy z Prahy a poté i z Brna. Pak už stačilo jen rozdat úvodní obálky s nápovědami a rekvizitami, mapy, úvodní informace a shrnutí základních pravidel. Hra pak z ničeho nic začala. Týmy byly trochu zmatené, protože nedostaly úvodní šifru. Nakonec se jim však všem podařilo objevit na rubu úvodních informací dírky v písmenech, které po postupném přečtení odkazovaly na svíčku od Čika. Zrady pokračovaly dále, protože po nahřívání papírů se stále objevovalo "TAKHLE NE :o)".
V různém časovém rozpětí týmy nakonec louskly tuto úvodní šifru a vydaly se k Hájovně u Ostrova nad Oslavou. A takhle to pokračovalo dál a dál. Na každém dalším stanovišti byla šifra odkazující na další místo.
foto 2
Kompletní šifry, včetně řešení, reportáže z cest, mapu trasy, fotky i kompletní výsledky jsou na stránkách ČIWAWy.

Za zmínku stojí, že se letos vyskatlo pár organizačních a neplánovaných chyb a hlavně šifry byly o dost těžší a náročnější než v minulých ročnících, na což týmy vůbec nebyly připravené.
Jak to dopadlo? Vyhlášeny byly 2 soutěže - jedna pro všechny týmy, jedna pro woodcrafterské týmy.
foto 4

Celkové pořadí:
 1. Chlýftým
 2. Dršťkový Havran Masového Kašpárka
 3. Plyšový Radiátor
 4. Bobří (kmen Bobrů)
 5. Iontový Stabilizátor
 6. Boubelky (kmen Ťapáč)
 7. Pečený Krevety
 8. Wallowa (kmen Wallowa)
 9. Vlasatice (kmen Ťapáč)
Tradiční (letos černá) ručně malovaná trika získal tedy Chlýftým.
foto 3Woodcrafterské pořadí:
 1. Bobři - Slunce, Straka, Blesk
 2. Boubelky - Mokrouš, Sluníčko, Želva
 3. Wallowa - Čejka, Sika, Sojka, Inyanteča
 4. Vlasatice - Pirát, Verča, Miniwin
Krásou putovní sošku ČIWAWA letos tedy získavají Bobři - velký dík Mokroušovi za vyrobení!
Všem týmům a hráčům patří velký obdiv, protože se nejedná o jen tak ledajakou a jednoduchou soutěž. Jen je možná škoda, že má tak málo příznivců z ligového prostředí.
Jan Klement - Čiko

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je devět plus tři ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.