Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Kontakty, Odkazy » Archív LLM

Archiv LLM - "Paměť woodcraftu"

kronika

Ústřední archiv Ligy lesní moudrosti se nachází v prostorách kanceláře LLM. Archiv shromažďuje historické dokumenty, fotografie, filmy, legitimace, kroniky, deníky, oběžníky, korespondenci, časopisy a podobné doklady zachycující v různých formách paměť woodcraftu od jeho úplných počátků (Děti Živěny, Psohlavci, Děti Svobody) přes období činnosti oficiální i ilegální LLM (LČSW) až po současnost.

Archiv shromažďuje také materiály dalších woodcrafterských organizací u nás (ISAW, Liga pro výchovu přírodou „Moudrost lesa“, Woodcrafter ad), ale rovněž v zahraničí (Kibbo Kift, W. L. A., Camp Fire Girls, Woodcraft Rangers ad).

V neposlední řadě archiv obsahuje muzejní sbírku trojrozměrných předmětů, jako jsou šerpy, odznaky, nášivky, vlajky, rukodělné výrobky, části woodcrafterského kroje či táborového vybavení.

Část sbírek je dostupná i v elektronické podobě v našem Digitálním archivu LLM, který se postupně stále rozšiřuje.

kronika

Jak můžete pomoci

Poskytněte nám Vaše woodcrafterské fotografie, kroniky, odznaky, vzpomínky, doklady, deníky, časopisy, knihy či jakékoliv další dokumenty a předměty. Vše evidujeme, vhodně uložíme a zpřístupníme badatelům mapujícím historii woodcrafterského hnutí. Potěší nás i případné zapůjčení materiálů k okopírování či oskenování.

Kontaktní osoby

Digitální archiv LLM

Pavel Spálený – Yučikala – yucikala@gmail.com

Archiv LLM

Tomáš Studenovský – Tuwanakha – archivllm@woodcraft.cz

archív llm archív llm archív llm archív llm archív llm archív llm