Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Nazelené hry

Nalezených her: 11
Pravidla:
Hráči se postupně střídají v pozici hádače. Hádač se o otočí zády k obrazovce a ostatní se pomocí chatu nebo ukazování dohodnou, co změní. Hádač se poté otočí zpět a hádá, co se změnilo.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 30 minut (krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: www.ceska-mapa.eu Hra postupně zobrazuje názvy měst ČR (verze i jiných statů nebo evropy) a hráč má ve slepé mapě označit umístění tohoto města.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

10 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: tabletopia.com

Pomůcky:
-

Legenda:
Velké množství deskových her dostupných online

1 - -
2 - -
nelze říct
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: kahoot.com Kvízy na libovolná témata. Lze vyhledat vhodný kvíz nebo vytvořit vlastní.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

4 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: kdetosakra.cz Hra nabízí pět různých herních módů: krajská města ČR, náhodné místo (celá ČR), náhodné místo (v kraji ČR), vlastní místo, podle mojí geolokace První tři je možné hrát i v módu multiplayer (ve stejný čas hraje více hráčů proti sobě). Cílem hry je vypátrat v pěti kolech polohu pěti různých míst v České republice. Pátrání začínáš v náhodně generovaném panoramatickém snímku a v přiložené mapě se snažíš s co nejvyšší přesností určit, kde (v panoramatu) se právě nacházíš.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 30 minut (krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: https://codenames.game Pravidla offline verze: Krycí jména jsou skvělá, protože je může hrát prakticky nekonečný počet hráčů. Ti se rozdělí do dvou špionážních útvarů a každý si zvolí svého šéfa. Jen ten zná identitu svých agentů. Ostatním jsou známa právě jen krycí jména, pod nimiž se může skrývat kdokoliv. Šéfové obou týmů sedí na jedné straně stolu a ve stojánku před sebou mají čtvercovou kartu, která ukazuje rozmístění agentů obou týmů, náhodné kolemjdoucí a nájemného vraha. Na druhé straně sedí operativci obou týmů. Vidí 25 karet s krycími jmény. Jejich úkolem je pod krycími jmény rozeznat své agenty a kontaktovat je. Kontakt uskutečňují na základě jednoslovných nápověd od svého šéfa. Ten musí přijít se slovem, které je nadřazené či jinak nápovědné ke kartě nebo kartám, na kterých má označené své agenty. Jakmile se operativci shodnou na nějakém slově, ukáží na něj prstem. Pokud se jedná o jejich agenta, je slovo překryto kartou v barvě jejich týmu a pokud chtějí, mohou hádat dál. Pokud odhalí agenta konkurenčního týmu nebo náhodného kolemjdoucího, až tak moc se neděje, jen přicházejí o možnost dalšího tahu. Pokud však zkontaktovali nájemného vraha, hra končí a jejich tým prohrává.

Pomůcky:
-

Legenda:
Krycí jména jsou výborná deduktivní párty hra, v níž se snažíte za pomoci hlavního špióna kontaktovat všechny své agenty. Občas se vám to nepodaří a oslovíte náhodné kolemjdoucí či agenty protistrany, avšak pozor na kontakt s nájemných vrahem.

10 - -
2 - -
~do 30 minut (krátká)
kdykoli
Pravidla:
Každý namaluje obrázek, na kterém se snaží vyjádřit vybranou písničku. Poté ukázáním na kameru ostatní hádají, o kterou písničku se jedná.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: skalak.skauting.cz/skautsky-program/online-bang Hru hraje čtyři až sedm hráčů, každý z nich si vylosuje jednu z následujících rolí: Šerif Pomocník šerifa (Vice) Odpadlík (Renegade) Bandita Úkol hry se liší pro každou roli: Bandité musí zabít šerifa. Šerif a jeho pomocníci musí zabít bandity a odpadlíka. Odpadlík musí zůstat poslední naživu, přičemž jako posledního musí zabít šerifa. Každý si také vylosuje postavu, která má speciální schopnosti. Maximální počet životů postavy je reprezentován náboji na kartě. Začátek hry Každý hráč si vylosuje roli a postavu. Šerif odhalí svou roli, ostatní role zůstanou tajné. Postavy a jejich schopnosti se odhalí. Šerif dostane jeden život navíc. Každý hráč dostane tolik karet, kolik má životů. Pouze šerif si bere jen tolik karet, kolik má nábojů na kartě používané postavy. Hra Na počátku svého tahu si hráč lízne dvě karty. Na některého protihráče, kterého však má na dostřel, může vystřelit zahráním karty „Bang!“. Protihráč se může střele vyhnout zahráním karty „Vedle!“, jinak ztratí jeden život. Pokud hráč ztratil všechny životy, je mrtvý a tím vyřazený ze hry. Zahráním karty „Pivo“ si může hráč obnovit život. Nemůže však mít víc životů než na počátku hry. Během jednoho tahu může hráč většinou zahrát jen jednu kartu „Bang!“, ale může hrát i neomezený počet dalších karet, které drží v ruce: může ukrást spoluhráči kartu kartou “panika”, zahodit protihráčovu kartu kartou “cat balou”, uvrhnout protihráče do vězení kartou “vězení”, přivolat bojovné indiány kartou “indiáni” a mnoho dalších. Na konci tahu smí hráč držet v ruce jen tolik karet, kolik má životů. Ostatní karty musí odhodit, nemá-li postavu umožňující držet neomezený počet karet v ruce. Tato postava se ovšem v základním balíčku hry Bang! nenalézá, nalézá se v rozšíření. Hra pokračuje po směru hodinových ručiček k dalšímu hráči. Vítěz Hra končí vítězstvím šerifa a pomocníků, pokud jsou mrtvi všichni bandité a odpadlíci a šerif je naživu. Pokud je šerif zabit a posledním hráčem je odpadlík, vyhrává on, jinak vyhrávají bandité.

Pomůcky:
-

Legenda:
Bang! je karetní hra na motivy Divokého západu

8 - -
4 - 7
~do 30 minut (krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: online.seterra.com/cs Seterra je soutěžní vzdělávací hra. Učte se o zemích, hlavních městech, oceánech, vlajkách a městech v Africe, Evropě, Jižní Americe, Severní Americe, Asii a Austrálii pomocí cvičení s obrysy map!

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: skribbl.io Hráči se střídají v kreslení obrázku, zatímco ostatní hádají, co je na kresleném obrázku. Kreslící nesmí psát písmena ani jiné znaky.

Pomůcky:
-

Legenda:
Hra je principem velmi podobná, až stejná jako DrawThis.Io, ale nabízí o něco větší komfort při hře a hezčí rozhraní. Malujte předepsaná slova a nechte ostatní hádat, o co jde.

5 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli