Přihlášení:
www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Přihlášení

  • přihlásit se smí jen člen LLM
  • přihl. jméno a heslo je stejné, jako do registru OP
Informace
Počet her: 225

Nazelené hry

Nalezených her: 43
Pravidla:
Doporučuji si přečíst přiložené soubory, kde je vše zmíněno. Tvar jednotlivých objektů, ať už každý pořadatel hry vymyslí sám. Bodování - viz tabulka v přiloženém souboru. Hra je původně koncipována pro 3 družstva - lze operativně měnit podle počtu hráčů. Příprava této hry je velmi pracná a náročná, ale vyplatí se! Je to dost změna oproti klasickým hrám i bojovkám. ---------------- v terénu jsou k dispozici tyto suroviny: stavební a různý jiný materiál M léky L potraviny P textil a oblečení O jiné věci – chemikálie,.. J ¨ každý tým má vymezenou 1 základnu, kde jsou všichni jeho hráči i nasbírané suroviny před okolím chráněni. hráči se v týmu rozdělí na: sběrače – sbírají suroviny (po jednom!) a nosí je do základny, dávají pozor na bojovníky, proti kterým se mohou bránit jen útěkem. Ve vlastní základně jsou „v domečku“. bojovníky – pohybují se po území s koulemi a okrádají cizí sběrače i bojovníky (dotykem nebo koulí). Okradený hráč musí bojovníkovi předat všechny své suroviny (sběrač – max. 1) a musí se jít oživit k oživovacímu stromu, odkud nadále může pokračovat. Bojovníci nemohou suroviny sbírat. Surovin mohou nést max 10. Když bojovník získá suroviny a celkový počet je větší než 5, musí přebytečné suroviny nechat na místě okradení. Může si vybrat, které tam nechá. Suroviny jsou na zemi a mohou je proto pak sbírat zas jen sběrači. Bodyguardi povoleni:o) Během hry si hráči v týmu mohou úlohy měnit. Každý ale maximálně jednou. Parcely se nekradou. týmy ve svých základnách vybavují parcely (kartičky se čtverečky 10x10 bez rohů). Do těch umísťují různé objekty, které můžou obstarat ve směnárně výměnou za suroviny (viz níže). Na začátku hry má každý tým jednu parcelu. Může jich však získat a vybavovat více(viz níže). V každě parcele jsou dva sloupy (nosné pilíře) vybraveny černě. Nelze s nimi hnout. Umísťování objektů do parcely: tým si musí napřed umístit vchod objekty se nesmějí navzájem překrývat, nesmějí být ani přes sloupy ke každému objektu musí vést od vchodu chodba, za objekt bez spojení se vchodem se nepočítají body. Chodba je „cesta“ alespoň o šířce 1 čtvereček. 2 stejné objekty nesmějí spolu sousedit, ani se dotýkat rohem. vše se dělá ve směnárně směnárna – místo pevně dané a vyznačené. V okolí 10 m se nesmí bojovat. Její součástí je oživovací strom. Nemusí být stále otevřena. Obstarávají se zde objekty do parcel výměnou za suroviny (viz tabulka). Po předání surovin obchodník (organizátor) zaznačí týmu do parcely objekt, který si koupil. Rozložení obektu do parcely si tým volí sám, ale po zakreslení už není možné objekt přesouvat. Obstarávat objekty může tedy jen bojovník, protože jedině on unese požadovaný počet surovin. hra se hraje na čas. Konec bude oznámen dopředu. Vítězí tým, který zísjá nejvíc bodů. Body se získávají za objekty a ukončování parcel.

Pomůcky:
- parcely (10 ks) - karty 10x10 cm s vyznačenými čárami po 1 cm. Vznikne tak síť 10x10 čtverečků, odstřihnou se z ní rožky - celkem bude 96 čtverečků. Vybarví se na ní 2 libovolné čtverečky (ty simulují sloupy). Do parcel se pak ve směnárně zakreslují objekty - kartičky se surovinami - á 60ks - uzlovačky na vyznačení základen lano nebo provázek na vyznačení směnárny - koule na gumě pro bojovníky

Legenda:
Všude je chaos, zmatek. Po zhlédnutí nevídaného zeleného úkazu na obloze 99% populace osleplo. Je tu však malá skupina, která chce čelit osudu a postavit se nebezpečným Trifidům (rostliny s jedovatýmy šlahouny, schopny pohybu - dokáží vysunout oddenek ze země a přemístit jej). Jedním z prvních úkolů je pořádně se připravit a vybudovat základny. Hra je díky své složitosti určena spíše pro starší hráče (13 je opravdu minimum)

akčnílogickána postřehna rozvojpohybovápříroda
13 - -
12 - -
> 1 hodina (dlouhá)
ve dne
Pravidla:
Hraje se v dostatečně hustém, smíšeném lese v noci po setmění.Třetina hráčů jsou bačové, třetina medvědi a třetina jsou ovce. Ovce mají na krku zvonec. Ve stejnou dobu vstoupí na jednom konci asi 500 metrů dlouhého lesa ovce, na druhém konci bačové a uprostřed jsou medvědi. Bačové hledají ovce, mohou lovit medvědy. Medvědi mohou chytat ovce a musí se vyhýbat bačům. Ovce hledají baču. Medvěd při "lovu" musí "zařvat" a potom chytit ovci. Ovce mu dá život. Bača "střílí" ze vzdálenosti 10m a nemusí chytat. Také medvěd dá v tomto případě "život". Životy se hodnotí plus mínus 10 min. Vyhrává bača, který najde ovci nejdříve.

Pomůcky:
dostatečně hustý les (území cca 500x500m)

Legenda:
-

akčnípohybovápříroda
10 - -
15 - 30
~do 1 hodiny (delší)
v noci
Pravidla:
Rozdělíte se na želvičky (doporučuji silné, vytrvalé a nezničitelné jedince) a přiměřený počet skupinek lovců. Rozdělení záleží na odolnosti želviček. Každopádně je lepší, když je alespoň tak o dvě želvičky víc než skupinek. Skupinky doporučuji 4- 6ti členné. Vyznačíte území – o rozloze např. menší louky, záleží na počtu účastníků. Každá želvička si na hrudník/břicho připevní čistý papír formátu A4. Každá osada (skupinka) lovců, obdrží právě jednu fixu určité barvy. Cílem hry pro želvičky je zůstat pohyblivé. Želvičky se v území pohybují zásadně jen po čtyřech (po kolenou). V okamžiku, kdy jsou převaleny na krunýř (na záda), musí zůstat ležet, kopou nožičkami a pláčem přivolávají další želvičku, aby je zachránila. Záchrana probíhá tak, že se „provozuschopná“ želvička dotkne své převrácené kolegyně. Cílem hry pro lovce je nalovit co nejvíce želviček. A jaký je způsob lovu? Přemoci želvu můžete jen tak, že ji převrátíte na záda. Skupinky se tedy pohybují územím a snaží se želvičky povalit na záda. Když se jim to podaří, udělají želvičce na papír čárku. Čárku mohou udělat jen na želvičku, na jejímž překlopení se alespoň jeden člen skupinky aktivně podílel. Po „oživení“ želvičky ji mohou lovci opět lovit, nejedná se o želvičky na jedno použití ;o) Po konci hry se sečtou čárky jednotlivých barev na všech želvičkách a vyhlásí nejúspěšnější osada.

Pomůcky:
čisté papíry A4, barevné fixy, spínací špendlíky, něco na vymezení území

Legenda:
Jste na pustém ostrově a máte hlad. Jediné co je široko daleko k snědku jsou obrovské želvy. Každá z vašich osad se tedy vydává na lov.

akčnípohybovámístnostpříroda
4 - -
16 - -
nelze říct
ve dne
Liga lesní moudrosti, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1; e-mail: ustredi(zavináč)woodcraft(tečka)cz
design and produce made by © Pavel Spálený - Yučikala Wičaša www.yucikala.net