Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

Hry pro malé i větší

Nacházíte se v databázi her, která slouží nejen pro vaši inspiraci. Pokud víte o nějaké dobré hře, která zde chybí, přidejte ji!
Pokud jste členem LLM, můžete si po přihlášení (stejně jako do registru OP) ukládat hry do oblíbených, hodnotit hry, nastavit si počet her na stránce a nebo prostě hru "hodit do popelnice"...
Her na stránce:

Nejnovější hry

Pravidla:
podrobná pravidla najdete v přiloženém souboru

Pomůcky:
seznam pomůcek najdete v přiloženém souboru

Legenda:
Hra je zasazena do roku 1989 v komunistickém Československu a obsahuje reference na skutečné události i osoby. Její děj je ale smyšlený. Staví proti sobě dva týmy – na jedné straně jsou odpůrci režimu, na druhé příslušníci státní bezpečnosti. Odpůrci režimu plánují ilegální překročení hranic, agenti StB se snaží dopadnout je dříve, než se jim to podaří. Jde o čas - každý z týmů musí složit správně trojmístný kód, kterým odemkne tajnou schránku. Odpůrci režimu v ní najdou klíč ke svobodě, příslušníci tajné policie klíč k donucovacím prostředkům, kterými potrestají narušitele státních hranic dřív, než se dostanou za čáru.

7 - -
10 - 30
> 1 hodina (dlouhá)
ve dne
Pravidla:
Odkaz: www.ceska-mapa.eu Hra postupně zobrazuje názvy měst ČR (verze i jiných statů nebo evropy) a hráč má ve slepé mapě označit umístění tohoto města.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

10 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: online.seterra.com/cs Seterra je soutěžní vzdělávací hra. Učte se o zemích, hlavních městech, oceánech, vlajkách a městech v Africe, Evropě, Jižní Americe, Severní Americe, Asii a Austrálii pomocí cvičení s obrysy map!

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: www.umimeto.org Hotové kvízy s podobě slepých map, pexesa, otázek, rozhodovaček, poznávaček, příběhů, rozřazovaček a dalších. Primárně určené pro školy.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Každý namaluje obrázek, na kterém se snaží vyjádřit vybranou písničku. Poté ukázáním na kameru ostatní hádají, o kterou písničku se jedná.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Hráči se postupně střídají v pozici hádače. Hádač se o otočí zády k obrazovce a ostatní se pomocí chatu nebo ukazování dohodnou, co změní. Hádač se poté otočí zpět a hádá, co se změnilo.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 30 minut (krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: skalak.skauting.cz/skautsky-program/online-bang Hru hraje čtyři až sedm hráčů, každý z nich si vylosuje jednu z následujících rolí: Šerif Pomocník šerifa (Vice) Odpadlík (Renegade) Bandita Úkol hry se liší pro každou roli: Bandité musí zabít šerifa. Šerif a jeho pomocníci musí zabít bandity a odpadlíka. Odpadlík musí zůstat poslední naživu, přičemž jako posledního musí zabít šerifa. Každý si také vylosuje postavu, která má speciální schopnosti. Maximální počet životů postavy je reprezentován náboji na kartě. Začátek hry Každý hráč si vylosuje roli a postavu. Šerif odhalí svou roli, ostatní role zůstanou tajné. Postavy a jejich schopnosti se odhalí. Šerif dostane jeden život navíc. Každý hráč dostane tolik karet, kolik má životů. Pouze šerif si bere jen tolik karet, kolik má nábojů na kartě používané postavy. Hra Na počátku svého tahu si hráč lízne dvě karty. Na některého protihráče, kterého však má na dostřel, může vystřelit zahráním karty „Bang!“. Protihráč se může střele vyhnout zahráním karty „Vedle!“, jinak ztratí jeden život. Pokud hráč ztratil všechny životy, je mrtvý a tím vyřazený ze hry. Zahráním karty „Pivo“ si může hráč obnovit život. Nemůže však mít víc životů než na počátku hry. Během jednoho tahu může hráč většinou zahrát jen jednu kartu „Bang!“, ale může hrát i neomezený počet dalších karet, které drží v ruce: může ukrást spoluhráči kartu kartou “panika”, zahodit protihráčovu kartu kartou “cat balou”, uvrhnout protihráče do vězení kartou “vězení”, přivolat bojovné indiány kartou “indiáni” a mnoho dalších. Na konci tahu smí hráč držet v ruce jen tolik karet, kolik má životů. Ostatní karty musí odhodit, nemá-li postavu umožňující držet neomezený počet karet v ruce. Tato postava se ovšem v základním balíčku hry Bang! nenalézá, nalézá se v rozšíření. Hra pokračuje po směru hodinových ručiček k dalšímu hráči. Vítěz Hra končí vítězstvím šerifa a pomocníků, pokud jsou mrtvi všichni bandité a odpadlíci a šerif je naživu. Pokud je šerif zabit a posledním hráčem je odpadlík, vyhrává on, jinak vyhrávají bandité.

Pomůcky:
-

Legenda:
Bang! je karetní hra na motivy Divokého západu

8 - -
4 - 7
~do 30 minut (krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: skribbl.io Hráči se střídají v kreslení obrázku, zatímco ostatní hádají, co je na kresleném obrázku. Kreslící nesmí psát písmena ani jiné znaky.

Pomůcky:
-

Legenda:
Hra je principem velmi podobná, až stejná jako DrawThis.Io, ale nabízí o něco větší komfort při hře a hezčí rozhraní. Malujte předepsaná slova a nechte ostatní hádat, o co jde.

5 - -
2 - -
~do 15 minut (hodně krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: kdetosakra.cz Hra nabízí pět různých herních módů: krajská města ČR, náhodné místo (celá ČR), náhodné místo (v kraji ČR), vlastní místo, podle mojí geolokace První tři je možné hrát i v módu multiplayer (ve stejný čas hraje více hráčů proti sobě). Cílem hry je vypátrat v pěti kolech polohu pěti různých míst v České republice. Pátrání začínáš v náhodně generovaném panoramatickém snímku a v přiložené mapě se snažíš s co nejvyšší přesností určit, kde (v panoramatu) se právě nacházíš.

Pomůcky:
-

Legenda:
-

6 - -
2 - -
~do 30 minut (krátká)
kdykoli
Pravidla:
Odkaz: tabletopia.com

Pomůcky:
-

Legenda:
Velké množství deskových her dostupných online

1 - -
2 - -
nelze říct
kdykoli