Přihlášení:
www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Historie » Midewiwin
Zpětlogo

DEVADESÁTKA

Poté, co byla Tuscarora rozprášena StB, zakládá v březnu 1975 Pavel Dőllinger - Minewakan pod TJ Viktoria Žižkov oddíl TOM 503 90. Tolik oficiální verze, ve skutečnosti Owigo, Tookuh a Minewakan stále pokračují v činnosti kmene Tuscarora, ale poučeni nepříjemnými události roku 1974 (výslechy Owiga u StB apod.) již raději nevystupují pod žádným indiánským názvem kmene. Oddíl je znám jako Viktorka či Devadesátka plných deset let. Má čtyři clany (oficiálně družstva) a jeho činnost je kromě táboření zaměřena i na lakros, který oddíl i nadále provozuje s Neskenonci, ale i dalšími neindiánskými oddíly.

foto

Oddíl postupně opouští woodcrafterskou stezku a i lakros hraje raději s duralovými holemi. Devadesátka vydává svůj časopis Gonio. Krize roku 1985 nutí zbytky oddílu sloučit se 1.dubna s kmenem Oswego a tím ztrácí nadále svou identitu.

Klany

Modrý Orel, Bílý Vlk, Žlutý Leopard a Hnědý Bobr.

Náčelník

  1. Pavel Dőllinger – Minewakan
  2. Martin Horký