Přihlášení:
www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Historie » Midewiwin
Zpět logo

ALCATRAZ

Po odchodu z Huronů, zakládá 7.2.1981 Dušan Ziegler kmen Alcatraz. Kmen jde ihned od svého zrodu stejnou stezkou jako Neskenon nejen proto, že již v té době má Dušan (později Vanata) znalosti z předchozího kmene, ale je zde i šaman, který má bohaté zkušenosti s neskenonským ohnivectvím. Není divu, je to bývalý náčelník Neskenonu Čiksika, který přijal nový kmen za vlastní a s plnou vervou pomáhá Alcatrazu kde se dá.

foto

Alcatraz využívá úspěšně všech nápadů svého náčelnictva a brzy počet jeho členů přesahuje číslo 30! Ve kmeni také vyrůstají nové osobnosti z mladých ohnivců. Jeden z nich, Vladimír Hulín – Vodník se stává prvním vysvěceným šamanem mimo Neskenon s lesním jménem Lelašikah a spolu s Čiksikou je o rok později u založení společenství Midewiwin.

Kmen Sněmuje, plní si Orlí pera, táboří pod týpí v létě i v zimě, vydává časopis Wassaha, má třístupňové ohnivectví a i jeho výpravy a schůzky jsou velmi bohaté. Bohužel kmen toto tempo nevydržel příliš dlouho a po odchodu nejaktivnějšího bojovníka Lelašikaha koncem roku 1982 na vojnu a odstěhování náčelníka Vanaty za Prahu, jeho činnost začíná rychle upadat. Šaman Čiksika se v té době začíná věnovat více trampingu a Midewiwinu jako celku.

foto

Přímým nástupcem Alcatrazu je Roverský kmen Ishi, který zakládá Tomáš Doubek - Robur roku 1983. Během roku 1984 se vrací z vojny Lelašikah, ale protože jeho mateřský kmen již zanikl, vstupuje do kmene Hledači, který se zejména na jeho popud stává Konestogou.

foto

Klany

Šedý Medvěd, Hnědý Rys, Modrý Kamzík a Černý Orel

Náčelník

  1. Dušan Ziegler – Vanata
  2. Tomáš Doubek - Robur

Šamani

Čiksika, Lelašikah

Příručky

  • Zápisník Činů (1981) Dušan, Čiksika, Lelašikah
  • Laubinovi: Indiánské týpí, 1982, Čiksika

foto
Alcatraz na výpravě 1981