Přihlášení:
www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
RSS
datum: 3.3 2020 14:15
autor: Ivoš (ivo(tečka)frydrych(zavináč)tiscali(tečka)cz)
nadpis: DRÁPY z URZONA
Hau Kóla! Než je vyhodím, kdyby byl zájemce, tak prodám drápy z urzona, foto na vyžádání zašlu. Jedná se o 4 packy, na každé po čtyřech drápech, délka drápu cca 2 až 3cm. 2 stovky české + pošťák za vše. Díky.
datum: 24.9 2019 15:14
autor: Quest (vojtech(tečka)jenik(zavináč)gmail(tečka)com)
nadpis: Hamaky na Kosáku
Při balení po našem Lososím táboře na Kosáku (18.8.) jsme našli na stromech viset 2 hamaky. Vrátíme za odpovídající dostatečně detailní popis nebo odpovídající fotku a něco na revanč (za úklid místa).
datum: 3.8 2019 10:29
autor: Lady Píďalka
nadpis: RE: Vzpomínka
červenec - srpen 1967.Já byla, kousek od Sl. paseky. Na tom nejúžasnějším táboru, co jsem zažila. Ležel kousek od Zejhralu (někdy je uváděn jako Zhejral). Starší kamarádi, pod vedením šerifa, nás učili dějiny trampského hnutí, zásady wooddcraftu, tábornické dovednosti. Měli jsme kursy juda, lukostřelby, horolezectví, jízdy na koni. Každý den plál oheň pod ocelovými pláty na kamenných kamnech (pro účely naplnění žaludků) a každý večer plameny táboráku zažíhali jiskérky v našich očích. Lesem zněly staré i nové trampské písně (Nedvědi, Wabi, Samson a pod byli tenkrát mladíci, co přijížděli, stopem, za námi a spolu jsme sedávali, dlouho do noci, na kládách u ohně.
Dnes jsem stará vlčice, ale to volání, to je, v mém srdci, stále. Ještě chci rozbít svůj stan na břehu milovaného Medlova a v noci se dívat na hvězdy.
datum: 25.3 2019 20:14
autor: Zulik (zulukubu(zavináč)gmail(tečka)com)
nadpis: Stanovka typi
Nabízím levně kvalitní stanovku na týpí 320g/m, VOI. Celkem 100m.
Koupil jsem kdysi pro děti na týpí, nakonec z toho sešlo.
datum: 27.2 2019 8:35
autor: kut (romankutlvasr(zavináč)centrum(tečka)cz)
nadpis: prodej výzdoby
https://aukro.cz/woodcraft-6943816898
datum: 25.11 2018 22:51
autor: Wasúpi (wasup(zavináč)seznam(tečka)cz)
nadpis: Vložka do spacáku
Zdravím. Rád bych se zeptal na radu jestli má smysl pořizovat zateplovací vložku do spacáku, která zvedne tepelný komfort v zimním období. Nějaké konkrétní typy a zkušenosti s konkrétním výrobkem? Předem díky. SMO
datum: 10.9 2018 17:45
autor: Malý Jezevec (DavidVcelak(zavináč)seznam(tečka)cz)
nadpis: Vzpomínka
V létě roku 1968 jsem byl se svým strýcem Hukwimem na sněmu LLM na Sluneční pasece u Křemešníku. Pánové částečně v indiánském oblečení tam večer u ohně jeden po druhém s nesmírnou vážností přednášeli indiánské verše a písně. Byl to neskutečně důstojný a působivý večer, který se hluboko zapsal do mého srdce. Asi jsem v životě nezažil už nic takového. Po zbytek života jsem se k tomu vnitřně neustále odkazoval. Strýci jsem říkal starý indián, teď už jsem tím starým indiánem já sám. I když už dávno nespím pod stanem ani týpím, uvnitř mi zůstalo to nejdůležitější. Je to dobrý pocit. S modrou oblohou všem, David.
datum: 9.9 2018 17:51
autor: jana (jmalikova(zavináč)centrum(tečka)cz)
nadpis: RE: Prodej Týpí
Dobry den, rada bych se zeptala, zda je stale aktualni Vase nabidka. dekuji Jana
datum: 13.11 2017 10:24
autor: Ivoš (ivo(tečka)frydrych(zavináč)tiscali(tečka)cz)
nadpis: BIZONÍ LEBKA
Hau kola.
Přenechám (za váček zvonivých platidel bílého muže) jednu starší, ale stále pěknou bizoní lebku s rohy... tak pište, detaily v emailu...
datum: 26.7 2017 9:45
autor: Tuwanakha
nadpis: RE: Šerpa poct
Šerpa rozhodně není vynález Seiferta, byť byl první u nás (a zřejmě i v Evropě), kdo o ní psal a také si jí vyrobil (doložené jsou fotografie z r. 1929, ale mohl si jí vyrobit kdykoliv v rozmezí let 1925-1929). S šerpou přišel Seton, ve Svitku pro dívky z roku 1920. Šerpa nenahrazovala roucho (jak se občas chybně interpretuje), ale čelenku, na níž se znaky přišívaly původně. Šerpa je převzatá od vysokých šlechticů, např. francouzských králů apod. Co se týče roucha, existuje Kniha obřadních rouch, která má 500 stran, takže shrnout vše několika slovy nelze. Vzorů je hned několik, bizoní pláště s malovanými znaky, církevní ornáty, roucha indiánů severozápadu...

Píšeš o Knize lesní moudrosti, ale které vydání? Problém totiž je, že Seton (a jeho 1. manželka Grace) jak tuto knihu, tak Svitek neustále přepisovali a doplňovali. Tím je bohužel dáno, že každé vydání je ve své podstatě obsahově poněkud odlišné. Tím dochází k mnohým nedorozuměním, protože i české překlady mají různé zdroje.
Liga lesní moudrosti, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1; e-mail: ustredi(zavináč)woodcraft(tečka)cz
design and produce made by © Pavel Spálený - Yučikala Wičaša www.yucikala.net