Přihlášení:
Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Zprávy

17. listopad jako vzpomínka na špatné roky

(aktualizováno 17.11. 2020)
Zpráva » Informace
Byl jsem pokřtěn vodním dělem. Když se moji rodiče účastnili jedné z demonstrací v lednu 89, byl jsem s nimi v kočárku a chytil lehkou dávku vodní sprchy. Nepamatuji si na to, ale jestli to ve mně zanechalo stopy? Asi jo, dnešní den cítím jako jeden z nejdůležitějších svátků naší země.
 
Je 17. listopadu 2020 a my žijeme rok, jaký jsme nechtěli. Ale vlastně to není zas tak špatné. Jen z doslechu, ze zpráv a z příběhů si dokážu představit, co se tu dělo před pádem režimu. A vlastně si to ani pořádně uvědomit nedovedu. Letos zažíváme určitá omezení, připravujeme aktivity, které pak nemůžeme pořádat, setkáváme se přes počítače, večer nemůžeme ven. Ale upřímně? Je to jenom letos a nějaká omezení nás čekají asi i v následujících měsících, možná letech. Ale všichni víme, že to zvládneme a že to jednoho dne skončí.
Tuhle jistotu během komunistického režimu nikdo neměl. Každý rok žasnu nad příběhy lidí, kteří šli do ulic bojovat za druhé. A obdivuji takové lidi dodnes. Proto děkuji všem, kteří letos zatli zuby, šli do první řady v boji proti pandemii, pomáhali ve svém okolí nebo vymýšleli radovánky pro své známé, abychom neztratili ducha (nebo Ducha?).
 
Nežijeme v zas tak blbé společnosti. Wašte!
 
foto foto
Tomáš Sadílek - Chlup (nacelnik(zavináč)woodcraft(tečka)cz)

Komentáře, diskuze

17.11. 2020 13:17
Yučikala
To mě pokakal holub. Pamatuji si to. Dost mě to tenkrát naštvalo :-D
Ale zase na té letné, když už všichni dávali ty ruce nahoru, jsem ji dal taky. Pak mě ve škole říkali, že jsem byl v televizi. Najendou nebyla souška, ale pančelka... A ten holub, ten mě teda poznamenal !


Kolik je tři krát pět ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.