Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Zprávy

Vyšla Totemová deska č. 115

(13.5. 2014 14:01)
Zpráva » Informace
Právě vyšla nová Totemová deska, kde mimo jiné naleznete:
 
 
  • Ligový objekt v Břeclavi
V současné době se mění podmínky pro nakládání s objekty získané z bývalého Fondu dětí a mládeže (FDM) a budeme mít možnost s nimi jako majitelé volně nakládat. V LLM máme takovéto objekty dva. Jedná se o FRAM (turistická základna ve Filipově Huti na Šumavě) a o objekt v Břeclavi (který je zatím využíván hlavně jako klubovna pro kmen Tatankaska). Objekt v Břeclavi Liga získala na základě projeveného zájmu břeclavského kmene Tatankaska, dříve v čele s Ježkem (Pavel Šebesta), nyní s náčelníkem Stoupou (Pavel Merčák), rozhodnutím poslanecké sněmovny při likvidaci FDM. Od jeho fyzického převzetí LLM se o něj starali a zvelebovali ho. V současné době je využíván jako klubovna, v omezené míře i jako ubytovna.
Názory náčelnictva a kmene Tatankaska ohledně budoucnosti objektu se liší, a tak bude nutné na podzimním sněmu zástupců (dříve valná hromada) rozhodnout, kterou cestou se vydat. 
V této TD naleznete odpovědi na otázky, které byly položeny oběma zúčastněným stranám (kmen Tatankaska a náčelnictvo LLM). Budete-li mít po přečtení dotazy na jakoukoliv z uvedených stran, napište je do 1. 6. na e-mail ustredi@woodcraft.cz. V červnové TD zveřejníme odpovědi.
 
  • Rozdělení dotací pro rok 2014
LLM získala úspěšně dotace na podporu činnosti dětských kmenů. Tak jako každoročně jsme „bojovali s procenty“. Celostátní dotace jsou směřovány na podporu dětských a mládežnických organizací. Podmínkou dotace tedy je základna dětí a mládeže (do 26 let) vyšší než 70%. Vzhledem k tomu, že Woodcraft je program na celý život, má naše členská základna zastoupení ve všech věkových kategoriích. Tím je LLM mezi mládežnickými organizacemi zcela výjimečná. Přináší to ale mimo pozitiv také negativa v podobě „boje o procenta“, abychom mohli žádat o dotace pro dětské kmeny, kterým finanční příspěvek určitě činnost obohatí a zjednoduší. Proto je důležité, aby všechny děti a mládež byly registrovány včas, před podáváním žádosti. Zároveň důležitým kritériem pro získání dotace je včasné a řádné vyúčtování dotace a zpráva o činnosti. Proto i kancelář LLM zvýhodňuje kmeny, které tento požadavek splňují. „Staňte se takovým kmenem i vy!“ 
Můžete se seznámit s průběžným stavem výše dotace jednotlivým kmenům, či příspěvkem na konkrétní akce. Nemusíte se bát připravit nějakou akci pro LLM či veřejnost a zažádat si v příštím roce o příspěvek také.
 
  • Zprávy o výstupech projektu OPVK
Náš největší projekt posledních let, projekt z programu OPVK, se přehoupnul do posledního roku a může se pochlubit výsledky.
Zajímá vás jakými? Čtěte ;o)...
 
Jitka Koutenská - Woapewin (Woapewin(zavináč)posli(tečka)to)

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je čtyři plus jedna ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.