Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Zprávy
zprávy v roce:

Datum Nadpis Anotace
26.1. 23Ptačí víkend pod Pálavou
 
„Doma je krásně teplo, ale za ptáky je nutno vyjít ven, do sněhu a mrazu.“
 
foto
Přijměte prosím pozvání na trochu netradiční zimní výpravu na jih Moravy. Jak jsem avizoval na sněmu zástupců, hlavním tématem budou ptáci. Nebude to ornitologické školení, ale spíš setkání lidí, kteří mají ptáky rádi, něco o nich ví, nebo naopak jsou zdravě zvědaví a rádi by se dozvěděli či viděli něco nového.  Půjdeme se podívat na jedny z nej- zimovišť vodních ptáků u nás (Novomlýnské nádrže) – kdo to neviděl na vlastní oči, o hodně přišel. Tisíce hus, husice, kachny, kachničky, poláci, hoholi, morčáci, ostralky, hvízdáci … a k tomu majestátní mořští orli. Určitě se vydáme i na bájná pálavská bradla, kde zimuje opravdový ptačí klenot – zedníček skalní. Předběžně máme přislíbeno povídání o CHKO Pálava a jejích ptačích obyvatelích. Jistě přijde řeč i na literaturu, webové stránky či aplikace, techniku, možnosti, jak se zapojit do programů tzv. občanské vědy.  Nejen začátečníci snad ocení možnost si na místě plnit (či dokonce splnit) „ptačí“ činy (2Q2 a 2Q1).  
24.1. 23Sněm zástupců s hlasováním per rollam
Sněmovní oheň
 
Náčelnictvo Ligy lesní moudrosti svolává
Sněm zástupců s hlasováním per rollam.
Hlasování proběhne on-line dne 7. 3. 2023.
 
20.1. 23Woodcrafterský ples 2023
foto
 
Plesová sezóna je v plném proudu a ani woodcrafteři by neměli zahálet. Srdečně Vás zveme na ples LLM pořádaný kmenem Jestřábi. 
20.1. 23VÝROBA LUKŮ
 
foto

O víkendu 21. - 23. 4. 2023 si budete moci na srubu Suivakko vyzkoušet pod odborným dohledem Alberta Mináře - HROMA výrobu dřevěného luku?
20.1. 23Kronika LLM opět v obchůdku
foto
 
S radostí oznamujeme, že tolik oblíbená a žádaná kronika vydaná v loňském roce ku příležitosti oslav 100 let woodcraftu v Čechách je opět k dispozici v obchůdku Ligy. 
17.1. 23Ostravské setkání
foto15.1.2023 proběhlo v Ostravě setkání zástupců LLM a WROPu. Bavili jsme se o budoucnosti, předávání zkušeností a naší více jak 30leté zkušenosti s provozem obnovené Ligy.
6.1. 23O Stříbrného trilobita
foto
 
Kmen Trilobit zve všechny woodraftery a další zájemce z řad veřejnosti na svůj každoroční turnaj v pingpongu v tělocvičně ZŠ Choltice. Neváhejte, přijďte soutěžit a bavit se. 
 
Podrobnější info v pozvánce
6.1. 23Kalendárium 2023 k vytisknutí!
Kalendárium2023
Rádi byste si letošní kalendárium dopřáli i v papírové podobě? 
 
Nyní máte možnost!
3.1. 23Datové schránky - pár rad
Letošní rok kmenům stát zřídí automaticky datovou schránku. Jako její uživatel, v podstatě od začátku její existence, si dovolím pár rad.
3.1. 23Pozvánka na setkání náčelníků Malé lóže
foto
 
TERMÍN 21.01.2023 KVŮLI NEDOSTATKU PŘIHLÁŠENÝCH ÚČASTNÍKŮ ZRUŠEN, JEDNÁME O POSUNU NA ÚNOR.
 
 
 
 
 
 
Ať už jsi náčelníkem kmene, nebo vedeš schůzky či se jinak aktivně podílíš na přípravě programu pro děti ve vašem kmeni, tato akce je určena pro tebe! Budeme rádi, když se tohoto setkání zúčastní lidé, kteří fungují v dětských kmenech a svoje zkušenosti chtějí sdílet, poslechnout si, jak to funguje v ostatních dětských kmenech Ligy lesní moudrosti a třeba se i zapojit do diskuze o tom, jak by takové fungování mělo vypadat do budoucna. 
2.1. 23Setkání ohnivců
fotoJak vás můžeme podpořit v roli ohnivce?
Přijďte nám to říct večer ve středu 25.1.2023 on-line!
1.1. 23Ať je rok 2023 plný skvělých zážitků
foto
 
Přál bych všem woodcrafterům,
aby se i dál chovali k ostatním s úctou,
aby hledali tu těžší, ale hezčí cestu,
a aby zažívali dobrodružství v dobré společnosti.
 
Tomáš Sadílek - Chlup, náčelník Ligy lesní moudrosti