Přihlášení:
Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Zprávy
zprávy v roce:

Datum Nadpis Anotace
29.6. 22Kancelář přes prázdniny
V období letních prázdnin budou zrušeny veškeré úterní úřední hodiny. Jako obvykle se v případě potřeby můžete domluvit na termínu návštěvy individuálně.
22.6. 22Čotokva Malé lóže
fotoČotokva náčelníků Malé lóže se uskuteční 20. - 28. srpna 2022. Je to akce pro všechny, kteří chtějí tvořit kmenový program, vidět pozadí přípravy výprav, vyzkoušet nové nápady pro další činnost ve kmeni, setkat se s vrstevníky z jiných kmenů, užít si týden s trochou učení i zábavy. Více informací a přihlášení v článku.
 
 
15.6. 22Framing
fotoJe tu mimořádná nabídka účastnit se zvelebovacích prací na Framu...přijeďte 24.-26.6.2022
1.6. 22Brigáda tábořiště Kosí potok 17. - 19. 6. 2022
Předtáborová, senná brigáda na Kosím potoce je tu právě pro vás!
 
Kdo budete chtít přijet a nejste přihlášen, ozvěte se Tokaheyovi.
1.6. 22Brigáda tábořiště Kosí potok 24 - 26. 6. 2022
Druhá předtáborová brigáda na Kosím potoce, další možnost pomoci se zajištěním místa pro letní tábor LLM.
30.5. 22Pracovní volno pro vedoucí táborů: jak postupovat?
Vedoucí na táborech a akcích pro děti a mládež mají možnost čerpat 5 dnů pracovního volna s náhradou mzdy či platu za kalendářní rok. Podmínkou je, aby pořadatelem byla právnická osoba (kmen LLM)  zapsaná ve veřejném rejstříku právnických a fyzických osob po dobu nejméně 5 let a zaměstnanec (vedoucí) se práci s dětmi a mládeží před konání tábora/akce soustavně a dobrovolně věnoval min. 1 rok. Více v článku.
 
27.5. 22Trilobitman 2022
foto
Trilobit zve 11.6. 2022 všechny woodcraftery na závod v krátkém triatlonu pořádaný v Cholticích!
23.5. 22Výroční sněm Ligy lesní moudrosti

foto Slyšte bratři, slyšte sestry, slyšte přátelé!

V sobotu 23. 7. 2022 proběhne od 17:30 na tábořišti na Kosím potoce 31. výroční sněm Ligy lesní moudrosti.
 V tento slavnostní den plánujeme společně oslavit letošní velké jubileum
100 let od založení první celostátní woodcrafterské organizace u nás.
Jak budou oslavy probíhat?
16.5. 22Pozvánka na lakrosový turnaj
fotoZveme vás všechny na Lakrosový turnaj pro ML, který se bude konat o víkendu 3. – 5. 6. 2022 na fotbalovém hřišti ve Mšenu. Turnaj je pro hráče všech výkonností a dovedností (takže i ti, co lakrosku nikdy nedrželi se mohou účastnit, a doufáme, že tam přesně i takoví hráči budou). Hlavním posláním je si zahrát, užít si trochu té „soutěžní“ atmosféry a vzbudit zájem o tuto skvělou hru :-)  
 
12.5. 22Pozvánka na putování skřítků
fotoCelovíkendové putování skřítků alias vandr pro nejmenší woodcraftery se uskuteční o víkendu 20. - 22. 5. Putovat se bude na Střelu. Více info a přihlašovadlo v pozvánce.
6.5. 22Zdravotnický kurz 27. - 29. 5.
fotoPro malý zájem zrušeno! Přihlášeným bude nabídnut zdravotnický kurz od ČRDM. 
 
Přihlaste sebe nebo členy vašich kmenů na víkendový zdravotnický kurz.
 
Vhodný je pro všechny, kdo jezdí na tábory a na akce s dětmi. Nejedná se kurz zdravotníka zotavovacích akcí, ale o intenzivní "nalejvačku", která se hodí všem vedoucím, do náčelnických zkoušek, komukoliv.
2.5. 22TaMaLo 2022
fotoTáboření Malé lóže se uskuteční 21. - 22. května na Malém Waldenu. Těšit se můžete na hru pro skřítky a malou lóži, proběhne Sněm ML a soutěž v rozdělávání ohně. Těšíme se na Vás!
2.5. 22SRK
fotoNa Velikonoce ve dnech 14. - 18. dubna se konalo po dvou letech Setkání rodinných kmenů, které proběhlo na Samechově v krásném údolí Vodslivského potoka. 
25.4. 22Pozvánka na noční šifrovací hru ČIWAWA
 fotoPo několikaleté pauze je tu zpět noční šifrovací hra ČIWAWA!  Jde o noční šifrovačku pro hráče 15+, kdy týmy luští zašifrované zprávy a snaží se tak dozvědět umístění další šifry, zároveň chtějí celou trasu projít v co nejkratším čase. Začínáme v pátek 6. 5. v 19 hodin na vlakovém nádraží Zadní Třebáň. 
  
8.4. 22Brigáda na Klenově chatě
fotoBrigáda na Jahodině je přesunuta na nový termín 18. - 19. 6.!
 
Kdo jste ještě nebyl na tomto kouzelném místě, je to ideální příležitost poznat krásy okolí Božího Daru a okusit tajemství této chaty.
28.3. 22Pozvánka na SRK
fotoPřijeďte si srknout Velikonoc trochu jinak, aneb. IX. ročník Setkání Rodinných Kmenů! Zveme všechny příznivce rodinných kmenů, ale i kohokoliv jiného, kdo chce zkusit poznat woodcraft a táboření rodin v přírodě, které se uskuteční ve dnech 14. - 18. 4. 2022 na základně LLM Samechov u Chocerad.
28.3. 22Dřevní brigáda Kosí potok 8. - 10. 4. 2022
fotoHau Kóla, čas dřevní brigády je tu! 
 
Cílem je, jako každý rok zabezpečit dřevo na celý rok pro něše tábořiště na Kosím potoce. Pro ty, kdo ještě nikdy nebyli, jedná se o tělocvičný víkend, plný humoru, překvapení a pobytu na čerstvém vzduchu.
16.3. 22Informace o táboření na Kosím potoce 2022
fotoLetošní táboření LLM na Kosím potoce připadlo na termín 16. 7. - 31. 7. 2022. Zde najdete informace o spuštění rezervací a aktuální pravidla pro zajíždění na louky.
9.3. 22Člověk je zrozen k vzájemné pomoci
fotoFara je připravena pro další ukrajinské uprchlíky. Nyní mapujeme možnosti a kapacity, které bychom mohli nabídnout dětem a mládeži. Máte volná místa v kmeni nebo rodě? Můžete zorganizovat samostatný program? V článku najdete dotazník, ve kterém nám můžete vše sdělit. Závěrem děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojují do pomoci.
7.3. 22Pozvánka na starou prahu
fotoVezměte svůj kmen a doražte 26. 3. na Břevnov. Opět se můžete těšit na spoustu postav z dávné i nedávné historie našeho hlavního města a nemine vás ani nepřeberné množství vypečených otázek. Hra bude přeložena do ukrajinštiny!
 
Гра відбудеться у суботу, 26 березня 2022 року з 9:30 до 16:30 у Бржевнівському монастирі.
  Зберіть принаймні команду з 5 осіб і на розміченій дорозі, повній персонажів періоду, запишіть якомога більше відповідей на запитання про Празьке інакомислення, Комуністичну партію та Хартію 77.  
28.2. 22Jak podpořit Ukrajinu?
 fotoPřinášíme stručný přehled, jak se zapojit do pomoci Ukrajině. Dejte nám vědět, jak se v pomoci Ukrajině dobrovolnicky aktivně zapojujete vy - můžete nám o své činnosti napsat na ustredi@ligalesnimoudrosti.cz nebo do komentářů pod článek - ať už se jedná o aktivitu jednotlivce, kmene nebo rodu. Každý nápad a pomoc se cení!
  
28.2. 22Jarní Klíčení 2022
Pozor, změna místa konání!
fotoAkce pro všechny, kdo:
 
- se chtějí aktivně zastavit,
- chtějí znát sami sebe,
- rádi drží svoje kormidlo.
 
Letošním tématem je "rozum a cit".
26.2. 22Setkání Velké lóže na Samechově
fotoSetkání je určeno zejména pro osoby starší 15 let, kterým nestačí být jen formálním členem LLM, ale kteří mají zájem i o tzv. "dospělý woodcraft". Prostě přijeďte vy, kteří teprve hledáte svůj osobní vztah k ideálům lesní moudrosti a nebo máte chuť začít brát své woodcrafterství vážně. Pojďme se pokusit skrze sebe naplnit slova Černého Vlka - "Woodcraft is lifecraft!"
12.2. 22Liga dnes slaví 100 let!
fotoV těchto turbulentních časech stále stoupáme nahoru, stále kráčíme po cestě lesní moudrosti a jako nikdy nám plane v srdcích velký oheň a čtyřnásobný zákon.
Oslavte s námi letos 100 let ligy!!! 
23.1. 22Jak nepřijít o novinky na (libovolném) webu
foto
Určitě nezvládáte sledovat novinky na woodcraft.cz. Nebo i jiném webu. Denně web navštěvovat nedává smysl a kolikrát se zapomenete podívat, zda něco nepřibylo. Mám pro vás dobrou zprávu – RSS čtečka řeší váš problém! Taková RSS čtečka totiž sleduje změny za vás. A když se nějaká objeví, hned to řekne.
 
18.1. 22Ligová fotobanka
fotoFotíš rád? Kreslíš? Hledáš fotky pro prezentaci kmene?
Na toto všechno mám jedinou odpověď – ligová fotobanka!
15.1. 22Ples LLM 2022
foto
 
Ples LLM bude 12. 2. 2022 v Bílovicích nad Svitavou, přijeďte se svým týmem i na sobotní florbalový turnaj! nenechte si ujít ani dopolední Šifrování s Liškou Bystrouškou!
3.1. 22Ptačí hodinka
fotoMilí woodcrafteři, určitě nejeden z vás má za oknem či v zahradě ptačí krmítko. A možná že po přečtení následujích řádků a kliknutí na níže uvedený odkaz se hned pustíte do jeho výroby, nebo alespoň na chvíli "adoptujete" krmítko cizí. Již o tomto víkendu totiž proběhne báječná akce, kde krmítka hrají hlavní roli...