Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

září 2015: Pomalá televize

Prázdniny jsou za námi. Horka (doufám) taky. Před námi je nejen nový školní rok, ale i barevný podzim a přicházející čas na vyšívání, vyrábění a setkávání se s přáteli.

A taky začíná (pro některé) každodenní stres a „běh“. O tom, že to není zdravé asi psát nemusím – vždyť na toto téma se už toho tolik publikovalo!

Mám pro všechny „běhače“ dobrou zprávu! V Čechách už běží nějakou tu chvíli pomalá televize (slow TV). Když už si tedy chcete zapnout televizi, tak se nekoukejte na zprávy a podobné stresující a mega rychlé pořady, ale na pěkný pomalý pořad. Třeba vám to pomůže se zastavit. Vím, táboření to nenahradí, ale i tak je to krásný protipól dnešní uspěchané době.

Jinak můj nejoblíbenější pořad je ten z Ruzyně – přistávání a odlétání letadel. Co ten Váš?

Ps: O fenoménu pomalé televize si můžete přečíst v článku Startuje Slow TV, nejzábavnější televize i o těch nejnudnějších věcech.
Pps: http://slowtv.playtvak.cz

Pavel Spálený - Yučikala