Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

prosinec 2015: Draci

Každý rok se u nás na naší malé vsi koná na podzim pouštění draků (možno vidět foto). Sejdeme se za vsí. Nějakou chvilku si hrají děti/dospělí s draky, pak si opečou buřty, dají nějakou tu buchtu a jde se dom.

Dobrá akce to je.

Jenom když sem se tak letos koukal na ty draky, tak jsem marně hledal takové ty klasické, ladovské. Byl to samý čínský drak. Teda, abyste mi rozuměli: byl to drak vyrobený v Číně. U silnic se jich poslední dobou prodává víc než dost. Ne, že by byli oškliví. Jen ta cena za ně, ta je velká.

Takový drak stojí něco přes 600Kč. Malé dítě, jej moc pouštět nemůže – odlétlo by k potděšení rodičů s ním. A tak draky pouští převážně tatínci/maminky…

Přitom je to taková škoda. Vždyť vyrábění draka s dítětem musí být super společná činnost. Dítě jej může taky pěkně nabarvit a pokreslit. Ale ten čas, ten není… A když není na draky, je pak pro děti?

Vidím v tom výzvu i možnost náplně příštího roku – výroba draků a jejich následný pouštění. Jak woodcrafterské!

Pavel Spálený - Yučikala