Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

červenec 2010: Moderní technika

Na mnoha místech je dnes slyšet, že moderní technika je dneska všude. Přesto všechno stále nacházím místa, kde mne to překvapuje a moje konzervativní půlka jaksi neprotestuje.
Ač techniku místy obdivuji a rád používám, přeci jen jsou místa, kde raději cítím takové to pouto s minulostí nebo kde mám jakýsi pocit, že si nejsem využíváním techniky až tolik jist, zda „je to správné“. Ne nadarmo jsem si nedávno pohrával s myšlenkou „pošli signaturu orlího pera v SMS, a dostaneš její znění“. Zatím to (asi) není úplně ono, ale co bude za pár let?
Knížku si raději přečtu papírovou (i když Amazon mne zásobuje e-maily, jak je jeho elektronická čtečka knih úžasná). Navigaci, ač její výhody jsou mnohde nesporné, taky zatím nemám. Pravda ovšem je taková, že šití v ruce si taky vychutnám víc v ruce, než na stroji (a tak upřednostňuju první variantu).
Když jsem objevil prográmek Stellarium, říkal jsem si, jak to skvěle pomůže při poznávání oblohy a plnění OP. Ale to, co objevil můj kamarád, to předčilo všechnu moji fantazii - chtěl si splnit čin ze skákání přes švihadlo. A tak má švihadlo budoucnosti - počítá, kolikrát jste už "švihli", jak dlouho skáčete a tak... Považte sami, napadlo by vás, že technika už nahrazuje i obyčejná švihadla?
Pavel Spálený - Yučikala yucikala@gmail.com