Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

duben 2005: Nehty

Můj táta mámě lakuje nehty na nohou. Když s tím začali, tak jsem byla u toho. Byli jsme zrovna celá rodina v letovisku v Oregonu na oslavě čtyřicátého výročí jejich svatby. Máma byla celý život krásná žena - už na střední škole ji zvolili královnou krásy. Opravdu je moc hezká a také má krásné ruce a nohy. Ráda se líčí - má ráda všechny možné šminky, pleťové vody a parfémy a celý život mívala nalakované nehty na rukou i nohou. Seděli jsme u bazénu a já si najednou všimla, že snad poprvé v životě nemá nehty na nohou nalakované. Zeptala jsem se jí proč to a ona mi řekla, že už je stará a taky se jí špatně ohýbá, ale nechat si to udělat v kosmeťáku považuje za hloupost.
Táta je mohutný chlap a spíš takový mrzout. Celý život dělal fotbalového trenéra. Dost mě překvapilo, když se najednou ozval a prohlásil, že mámě nehty moc rád nalakuje. A když se ho máma zeptala, proč to chce udělat, tak odpověděl: "Protože tě mám rád, a dokud budeš žít, tak chci, abys měla pocit, že jsi krásná."
Uplynulo pět let a on jí pořád ještě nehty na nohou lakuje.
Myrna, Seattle, Washington