Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR

leden 2003: Řeka času

S pravidelností téměř samozřejmou se i letos narodil nový rok. Vkročili jsme do něj oslavou velkou… Vše je nové…
Máme před sebou celý nový rok. Copak nám asi přinese? Bude hodný? Bude plný překvapení? Nevím - odpověď nám ale přinese čas.
Čas ale také přináší mnoho změň. A protože určitě nikdy nebylo dobré ustrnout ve svém vývoji, natožpak ustrnout ve svých koloritech myšlení (však jak jednoduché to je), dostal woodcraft.cz tak trochu nový kabát. Není to nijak extrémně se odlišující kabát, ale přesto se nedá přehlédnout. Mojí snahou samozřejmě bylo, aby to byla změna pozitivní, změna která posune zas něco o kousek dál. Nový kabát s sebou minimálně přináší urychlení reakce načítání - ale jestli přináší lepší vzhled, to už záleží na každém z Vás.

Dnešní dynamická doba ráda používá jedno zajímavé slovo - flexibilnost. Být po ruce zaměstnavateli dvacet čtyři hodin sedm dní v týdnu se sice může také označit jako flexibilnost, ale to nás dostane docela dobře možná i do blázince.
Být ale flexiblní v myšlení, to už je jiná. Umět přijmout nové věci, vyhodnotit, jestli něco dobrého přinášejí a nedogmaticky trvat na starých osvědčených pravdách (všichni víme že Země se přeci "netočí" okolo Slunce), to je takové moje malé předsevzetí nejen na tento nový rok. Mám jej v "sobě" už hezkých pár let, ale jestli se mi daří jej plnit? Možná. A jaképak předsevzetí máte Vy?

Pavel Spálený - Yučikala Wičaša yucikala@seznam.cz