Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Stalo se

Kurz v klubovně Waldenu

(28.11. 2022)
Stalo se » V LLM
V našem kmeni (Kruh), se bude po necelých třech letech opět obměňovat vedení a rádcové. Proto jsme si v rámci přípravných kurzů pro budoucí rádce domluvili schůzku s bývalým náčelníkem LLM Filipem Chmelem. Ten si pro nás na začátku října připravil velmi zajímavý kurz, který byl převážně o stylu života a oblékání indiánských kultur.
 
Abychom se na začátku kurzu přenesli z rušného velkoměsta na prérie Severní Ameriky, podali jsme si v kruhu hořící stéblo pelyňku a nasáli jeho vůni (i když nám poté bylo řečeno že když byl Filip v Americe voněl pelyněk na pláních mnohem lépe =).
 
foto
 
Poté jsme byli seznámeni s mokasínami a čelenkami (a mnoha dalšími), které si menší část z nás oblékla a vyzkoušela. Jako velice zajímavou informaci pro mě osobně jsem si z přednášky odnesl to, že po narození
některé kmeny vzaly kus pupeční šňůry a zašily ji do plátěné želvičky, kterou dítě poté nosilo u sebe pro štěstí.
 
foto
 
Dále jsme si prohlédli různé publikace, kterých je mimochodem ve Waldenské klubovně mnoho a dají se
půjčovat. Ke konci kurzu padlo pár otázek, například ohledně stavby longhousu a rogala.
 
Poté už zbývalo jenom společné foto a rozloučení s Filipem (kterému tímto děkujeme za kurz).
 
foto
 
Oddíl Kruh

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je devět krát devět ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.