Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Stalo se
Události v roce:

Datum Nadpis Anotace
4.12. 19Podzimní ohnivecké setkání
fotoNa faře v Michalových Horách
proběhlo ohnivecké setkání.
Letos na téma rituály a děti, přechodové rituály.
27.11. 19Barbora Hrzánová načetla oblíbenou knihu Indiánské pohádky
 fotoZ ÚSPĚŠNÉ KNIHY VLADIMÍRA HULPACHA, KTERÁ VYŠLA JIŽ V JEDENÁCTI JAZYKOVÝCH MUTACÍCH, JE POPRVÉ AUDIOKNIHA! A náš bývalý náčelník Filip k nim dělal hudební doprovod.
 
Vladimír Hulpach je autorem řady převyprávěných mýtů, pohádek, legend a bájí z celého světa. Jeho Indiánské pohádky patří k nejúspěšnějším, vyšly již v jedenácti jazykových mutacích a v mnoha vydáních. V pátek 15. listopadu 2019 vyšly Indiánské pohádky u Supraphonu v podání herečky Barbory Hrzánové poprvé jako audiokniha na CD-MP3 i ve všech digitálních formátech. V těchto pohádkách jsou zvířata a lidé ve stejné roli, mluví spolu a navzájem se silně ovlivňují. Mocní duchové pak zasahují do života všech tvorů rozumně, předem varují a dokážou pozitivně a zásadně proměnit svět. Příběhy okouzlí svojí laskavou moudrostí a souzněním s přírodou. 
14.11. 19Zprávy z náčelnictva
fotoListopadové v pořadí již 216. náčelnictvo zasedalo poprvé ve staro – novém složení od voleb po Sněmu zástupců. A že bylo co projednávat.
14.11. 19TaMalo – táboření malé lóže
fotoTři zářijová T. Točník, TaMaLo a Tawiskara. Všechny tyto akce jsou mnou i naším kmenem velmi oblíbené a jen co skončí, už se těšíme na další ročník. Na mě vyšlo zavzpomínat na TaMalo.
29.10. 19Tawiskara je výzva
fotoUž od konce prázdnin se těšíme na svátek svatého Václava. Kdy se na našem tábořišti sejdou lidičky, aby si zastřílely z luku a poměřili své dovednosti v lukostřelbě. Je nám ctí a radostí připravovat střelnice a lovecké stezky a pak pozorovat radost a spokojenost střelců ze sdíleného zážitku, který přináší dobře trefený šíp. 
27.10. 19Sněm zástupců 2019
fotoV sobotu 19.10.2019 proběhl volební Sněm zástupců. Letos jsme se sešli opět na Moravě, konkrétně v krásném ekocentru Trkmanka, Velké Pavlovice. Sněmu se zúčastnilo přes šedesát zástupců kmenů, rodů, stráží a členů náčelnictva s volebním právem. 
21.10. 19Velké Hry 2019 - Výzvy
obrazek-vyzvy-nacelnikV minulém roce se zvedaly hlasy po změně,
a tak proběhly v letošní Velké Hry netradiční formou.
 
Připravili jsme pro dětské kmeny čtyři výzvy.
 
Podívejte se, jaké to bylo...
7.10. 19Říjnové náčelnictvo
Říjnové, 215. zasedání náčelnictva je za námi.
20.9. 19Zářijové náčelnictvo
Po prázdninách první, leč v řadě již 214. náčelnictvo. Čemu jsme se věnovali tentokrát?
19.9. 19Severka.online - Julie A. Seton v Českej republike
Na webu Severka.online vyšel článek o návštěvě J. Seton od J. Dully - Modoka.
10.9. 19Sněm LLM
fotoJestli mě snad letos trochu mrzelo, že už zas končí prázdniny a začíná hektické školní období, orazil jsem si víc než dostatečně poslední srpnovou sobotu a první zářijovou neděli, kdy se na Kubátce u Chrudimky pod vynikající patronací kmene Trilobit odehrál letošní ligový sněm, v pořadí už devětadvácátý. 
10.9. 19Julie Seton v ČR
Několik odkazů z médií o letošní návštěvě J. Seton.
1.9. 19Výprava na Malou Fatru
fotoI když se stav letošní ohnivecké čotokvy nenaplnil, nás to nezastavilo a vyrazili jmse s přihlášenými a dalšími zájemci na severní hřeben Malé Fatry.
 
Zajímá vás jaké to bylo?
Výpravu očima jednoho z účastníků popisuje tento článek.
30.8. 19Tábor Banát
fotoPo návratu z tábora domů na mě rodiče po očku koukají, asi přemýšlí, proč jsem tak zničená. Musím uznat, že patnáct hodin strávených v Expresu Hrůza byla... fuška. V průběhu vítání je samozřejmě okomentován i kouřový odér ohně v teepee, který jsem s sebou přivezla. Když pak usínám v pokoji, slyším jen nepříjemné ticho, a tak otevírám okno, aby mi ti naši malí cvrčci a kobylky připomněly bohaté zvuky tamní divočiny. Dokonce mi pod zády skoro chybí ten hrbol, na kterém jsem celý týden spala.
6.8. 19Fara Michalovy Hory otevřena!
foto
Před 15 lety jsme hledali místo, které by mohlo sloužit jako naše základna při tradičním letním táboření u Kosího potoka, v aukci jsme objevili budovu fary a rozhodli jsme se jí vdechnout nový život. Kdybychom věděli, jak dlouho bude rekonstrukce trvat, nikdy bychom do toho nešli. O to větší mám dnes radost, že jsme projekt dotáhli do zdárného konce ...
1.7. 19Ligový obchůdek
Dnešek s sebou nepřinesl jen první prázdninový den, ale také první den ligového obchůdku. 
25.6. 19Zprávy z náčelnictva a novinky z ústředí
 Než si na dva měsíce od schůzování odpočineme, ještě Vás seznámíme s 213. červnovým zasedáním náčelnictva.
23.6. 19Předtáborové brigády Kosí potok 2019
Díky všem kdo přijeli a přiložili ruku k dílu. 
28.5. 19Páté Putování skřítků
foto
Ve městě, jež má ve znaku medvěda se nás sešlo čtvero rodin. Popovezli jsme se k Zelenému kříži, kde na nás dýchla vůně mařinky a kde nám Čingis ukázal pacibulky kyčelnice. Chutnají podobně jako černá ředkev. Minuli jsme pařez ozdobený cedulí "pařezový bar", osvěžili se z vlastních zásob kohoutkové vody a seběhli do rokle pařezového potoka...
27.5. 19Květnové náčelnictvo
Máme za sebou 212. zasedání náčelnictva. Něco se nám podařilo dotáhnout, něco je stále v procesu, něco nového se rodí…
16.5. 19Velikonoční putování kmene Strážců údolí
fotoVelikonoční putování je akce našeho kmene s mnohaletou tradicí. Jezdit na tuto akci se začalo již roku 2000. Ačkoliv se rok co rok obměňují lokality, kde se akce koná, plánují se stále nové zajímavé výlety do přírody či za kulturou, tradice Velikonočního putování, čímž myslím hlavně konání sněmu a samozřejmě oslavu Velikonoc, se nemění.
...podívejte se, jak jsme se měli.
12.5. 19Řezbářský workshop na srubu Suivakko
fotoV sobotu ráno vyrážím do lesů kolem řeky Sázavy a v jedné malé vesničce zanechávám svého ocelového oře. Je krásné počasí, cesta údolím ubíhá docela rychle, takže zanedlouho vidím srub Suivakko se svými charakteristickými karmínovými okenicemi
8.5. 19Velikonoční táboření rodinných kmenů na Kosím potoce
foto
Malé ohlédnutí za letošním velikonočním
Setkání rodinných kmenů.
 
Tábořiště na Kosím potoce opět ožilo woodcrafterskými velikonočními radovánkami.
2.5. 19Zprávy z náčelnictva
Na dubnovém, předvelikonočním 211. zasedání náčelnictva jsme toho měli na programu tolik, že někteří z nás tak tak stihli poslední jedoucí metro či tramvaj. A nad čím, že jsme tak dlouho rokovali?
20.4. 19Náčenické zkoušky 2019 - 2. víkend
První dubnový víkend přibylo v LLM několik nových potenciálních náčelníků kmenů.
20.4. 19Fram - dřevěná stavba roku 2019
fotoAnketa Dřevěná stavba roku 2019 byla ukončena. Bohužel náš projekt dřevěného schodiště na Framu na Filipově Huti byl ve své kategorii až na bramborovém místě.
1.4. 19Lakrosový turnaj Malé lóže 2019
O víkendu 29. – 31. 3. 2019 se v Tuchlovicích uskutečnil mezikmenový lakrosový turnaj.
24.3. 19Náčelnické zkušky 2019 - 1. praktický víkend
Zkuste partě vodáků vysvětlit, co je to woodcraft, anebo kolegovi v práci přiblížit, co to jsou ty ligové obřady. A co třeba přesvědčit rodiče, aby svému dítěti vybrali právě váš kmen v LLM a ne oddíl v jiné organizaci? Právě takové situace zažívali účastníci letošních náčelnických zkoušek hned v jejich úvodu v pátek večer.
14.3. 19Březnové náčelnictvo
foto

Uběhlo jen 10. dní od únorového zasedání a už náčelnictvo opět schůzovalo. V pořadí již 210. náčelnictvo bylo výjezdní, na Faru v Michalových horách. Pracovalo se nejen hlavou, ale také rukama. Faru jsme vysmejčili, zařídili nábytkem a každým dnem jsme blíže a blíže k jejímu slavnostnímu otevření. A už teď trochu pootevřeme dveře a dovolíme Vám nakouknout dovnitř.

26.2. 19Fantastické zjištění o vzniku woodcraftu
Fantastické zjištění o vzniku woodcraftu
 
Dne 23. února jsme byli na plese Ligy lesní moudrosti svědky velkolepého odhalení, kdy výzkumný tým woodcrafterů a historiků přednesl závěry svého bádání o vzniku woodcrafterské myšlenky. Na základě nezvratných důkazů bylo potvrzeno, že u formování stěžejních principů stál po boku E.T. Setona český rodák Jára Cimrman.
21.2. 19Únorové zprávy z náčelnictva
I přes probíhající jarní prázdniny jsme se na 209. zasedání náčelnictva sešli v nemalém počtu a zabývali se věcmi jak aktuálními, tak budoucími.
23.1. 19Lednové náčelnictvo LLM
foto
 
Letošní první, novoroční setkání proběhlo mimo obvyklé prostory kanceláře ligy. Po schůzování se část náčelnictva vypravila nocovat do míst, kde bylo postaveno vůbec první týpí u nás – na Plešivec. A co že jsme to na 208. zasedání probírali?
22.1. 19Tančící Lososi vyrazili na Hrachov
foto
 
 
 
 
„Letošní vánoční výprava se vskutku povedla. Byla komornější než předchozí – bylo nás jen 13, ale o to pohodovější,“ říká Markéta ve svém článku na webu Tančících Lososů.