Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Stalo se
Události v roce:

Datum Nadpis Anotace
26.12. 18Focení v noci
Na webu idnes.cz je u článku o nočním focení použita jako ukázka fotografie z táboření na Kosím potoce.
14.12. 18Zprávy z náčelnictva
fotoV tomto adventním čase, v úterý 11. 12., se konalo pro letošní rok  již poslední, 207. zasedání náčelnictva. Sešli jsme se takřka v plném počtu, omluven byl Yučikala, kterého v současnosti zaměstnávají příjemné rodinné události. Dne 4. 12. se rozšířily naše řady o novou,  čtyřicet pět centimetrů dlouhou a 2,19 kg vážící woodcrafterku Aničku Spálenou. Něco končí a něco nového začíná, toto náčelnictvo se neslo  v duchu vítání. Ať už hostů, nového přírůstku nebo nového kmene.
8.12. 18Týpí jako domov – kniha o podstatě woodcrafterského táboření
foto
 
Ve čtvrtek 6. 12. se z Jazz klubu U Staré paní poprvé ozýval indiánský buben, zpěv a hlavně hlasité Wašté. Právě tady v kruhu přátel z Ligy lesní moudrosti, Skauta a Asociace TOM proběhl křest knihy Týpí jako domov. 
5.12. 18Články v časopise Archa
V roce 2018 vyšly v časopise Archa tři články, které se týkají Ligy lesní mudrosti.
20.11. 1849. Valné shromáždění ČRDM
foto
 
 
Dne 15.11 proběhlo v Praze VS ČRDM. LLM zastupoval náčelník Filip.
19.11. 18Podzimní ohnivecké setkání 2018
Přesto, že tématem letošního podzimního ohniveckého setkání byly spolky,
já bych ho spíš shrnula slovy děti a zvířata. Jak jinak, když se setkání odehrávalo na nádherném želichovském statku.
15.11. 18Na Framu jsme napnuli plachty
foto
 
Brigáda 3.-4.11.2018 na turistické základně LLM se podařila. Přečtěte si co jsme všechno stihli. A shlédněte video o schodišti s příběhem.
12.11. 18Zprávy z náčelnictva
V úterý 6. 11. se konalo 206. zasedání náčelnictva - co se probíralo a k čemu jsme dospěli?
31.10. 1872 hodin na Faře v Michalových Horách
foto
 
Co se o říjnovém víkendu dělo na Faře v Michalových Horách nejen v rámci projektu 72 hodin? V pátek odpoledne se sjela skupina milých lidí z okolí Michalových Hor, které zaujala nabídka možnosti tvořit a lektorovat zajímavé programy, jejichž pilotáž se rozjede na Faře už koncem příštího roku.
28.10. 18Rozhovor s Miloslavem Nevrlým - Náčelníkem
V časopise Trampský magazín vyšel 28. 10. 2018 rozhovor s Miloslavem Nevrlým k příležitosti jeho 85. narozenin.
22.10. 18Putování ML
foto
 
 
Zajímá vás, jaké bylo letošní putování Malé lóže?
18.10. 18Proběhla Kiwendotha 2018
Malý Walden-Kiwendotha 2018 - foto M.LehkýNa konci září hostil Malý Walden vyvrcholení letošních Velkých her - Kiwendothu.
 
Hráči objevovali krásy a trable úžasné Zeměplochy.
Letos se o Mahykanovu palici utkalo deset kmenů.
10.10. 18Sněm zástupců 2018
foto
 
 
Přinášíme Vám stručné informace z letošního Sněmu zástupců LLM, který proběhl o víkendu 5.– 7. 10. 2018 ve středisku Ochrany fauny ČR v Hrachově.
18.9. 18Indiáni z Točníku 2018
Woodcraft CREWNávod je jednoduchý – vemte pořádnou dávku Ileyawin a Chlupa, přisypte asi 60 pomocníků a několik měsíců to míchejte. Správné těsto se zadělává za svítání, takže vstaňte v 7 hodin ráno, zazpívejte si ranní píseň a je hotovo...
 
Podívejte se, jaký byl letos Točník
17.9. 18Sněm LLM 2018
foto
Byla tma. Tma jako když svíráte vší silou víčka abyste unikli pravdě. Cíl byl na dosah ruky, před námi však stál nepřítel. Na každém bylo zvolit způsob boje, někdo si sundal boty, někdo se tím ani neobtěžoval. Byly tu i tací kteří brod doslova rozválcovali takřka obrněným vozem, o kterém se proslýchá že neexistuje překážka, kterou by nepřekonal. Na tábořiště Horký brod se dřív nebo později dostavil každý, kdo stojí o posvátnou atmosféru sněmu ligy lesní moudrosti.
Sněmovní den tedy mohl započít. 
9.9. 18Tábor Wanagi Oyate - Tři krát čtyři
fotoTrocha fotek a povídání z tábora kmene Wanagi Oyate
12.8. 18Dětský Walden na Kosím potoce
foto
Jak se nám doneslo z místního tisku, v údolí Kosího potoka, kde začátkem července tábořil kmen Walden, se sice nenachází vzácný červený catlinit, zato tu stařešinové ukryli tajemství, kde se nalézá vzácná červená hlína. 
12.8. 18Tábor na Kosím potoce na Aktualne.cz
foto
 
Autorský pohled Ludvíka Hradílka na tábor v indiánském stylu na Kosím potoce.
13.6. 18Putování skřítků
foto
 
 
 
 
 
První víkend v červnu proběhlo již čtvrté Putování skřítků.
12.6. 18Kožená Čotokva
Už jste někdy natahovali kůži jako kráva? Nebo škrábali kůži jako bejk? My jo. 
7.6. 18Setkání rodinných kmenů
foto
 
Již tradiční setkání rodinných kmenů proběhlo letos od 27.4. do 1.5. na krásném tábořišti Zábrdka, kmene Osmaka Opo, u Strážiště nedaleko Mnichova Hradiště. Jako každý rok pod taktovkou Medvěda a Lasíka z kmene Tussilago.
5.6. 18Kašpárkohraní
KašpárkohraníV neděli dováděla LLM na Kašpárkohraní a bylo to super! Každý, kdo přišel, se mohl seznámit s tábořením v týpí a naučit se, jak rozdělávat oheň křesáním.
Byl to krásný den a moc děkujeme všem, kdo nám pomohli.
5.6. 18Víkend pro zájemce o stylové táboření
foto
Již tradičně byla útulným a funkčním útočištěm všem vyráběníchtivým woodcrafterům ZŠ Roosveltova.
Neexistovalo místo, kde by se nestříhalo, nešilo, nenavlékalo, nebo alespoň nediskutovalo o tom, jak co vytvořit, případně kam zajít pro materiál.
23.5. 18TaMaLo
Krátká vzpomínka na společné táboření dětských kmenů na Malém Waldenu. Letos se nám víkend prodloužil až do svátečního úterý, takže zážitků bylo opravdu spoustu.
 
5.5. 18Pražské povstání
U příležitosti Pražského povstání a oslav konce války, jsme v kronice našli záznamy o obětech nejvyšších z řad woodcrafterů.
24.4. 18Jarní klíčení
fotoKdyž jsem si na ligových stránkách přečetla o Jarním klíčení, první co měnapadlo,bylo, holka to je přesně pro tebe. I když jsem byla trochu na vážkách, tak při pohledu na seznam lidí přihlášených na tuto akci a fakt, že místo konání (Jestřábí domeček v Srbech s rybníkem v sousedství) znám a mám ráda, jsem se rozhodla zúčastnit ...
23.4. 18Dřevní brigáda na Kosím potoce
foto
 
 
 
Velký dík všem brigádníkům!
8.3. 18Únorový ples LLM v Kolovratech
V sobotu 24. února se v kolovratské restauraci U Boudů sešlo několik desítek woodcrafterů, aby se řádně společensky pobavili. O organizaci a program večera se výtečně postarali členové říčanského kmene Bobrů. 
 
17.2. 18Otevřený dopis z r. 1989
Výzva náčelníka LLM k nedávným prezidentským volbám vyvolala mnoho připomínek v diskuzi, mj. se také objevilo tvrzení, že LLM byla vždy apolitická. To však je poněkud nepřesné a zavádějící. Ostatně v archívu LLM se nachází...
12.2. 18Wifina
9. 2. 2018 jste v České televizi mohli shlédnout pořad Wifina, kde Martin Kubín - Zlobr představil Ligu lesní moudrosti. Nestihli jste to? Nezoufejte a podívejte se na video ze záznamu.
16.1. 18Pstrouha na Kosím potoce
foto
Víte proč se potok, který protéká přes spodní louku
do Kosáku, jmenuje Pstrouha?
Já už jsem to úplně zapomněl.
Film pro pamětníky je tu pro vás!
15.1. 18FRAM - brigáda
fotoDíky všem obětavcům, kteří společnými silami dotáhli rekonstrukci schodiště na Framu do téměř finalní podoby a pomohli s úklidem po stavbě.
7.1. 1872 hodin na Faře a v sadu na Kosím potoce
foto
Letošních 72 hodin,proběhlo, tradičně v zahradě Fary v Michalových Horách a na Kosím potoce o víkendu 13.-15.10. Jelikož úroda jablek byla letos, opravdu