Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Stalo se

Týden mlh, slunce a lesů na Volešku

(10.11. 2011)
Stalo se » V LLM » Ze života kmenů

Spokojení táborníciNěkterým členům kmene Wanagi Oyate nestačí pár podzimních dní na táboření a tak si vyrazilo na více jak týden zatábořit na Šumavu, do místa zvaného Na Volešku  A tak ti, kteří měli tu smůlu, že museli do školy/práce, přijeli již do postaveného, zařízeného tábořiště.

Podzim přichystal nejen nějaké ty mrazíky, ale i plno krásných mlh a barev. Ty obzvláště vynikly během slunečních dnů.

Kluci na na dřevuPřekvapením táboření bylo zapojení právoplatného čtyřnohého člene kmene, Indyho, do veledůležité práce – tahání soušek ze souškolesa. Indyho nejen, že tahání bavilo. On jej vyloženě vyžadoval. Stejně jako objevil, že zatímco mi vyhledáváme teplíčko ohně, on vyhledával studeníčko stanu. A tak se nejednou stalo, že jej voláme (to když jsme ztratili představu, kde je) a on po čase plně rozespalý s každým chlupem jinam vylezl ze stanu.

Ostatně plnění orlích per v kmeni bereme vážně a tak se nově zaměřujeme také na táboření ve stylových stanech. Tedy nikoli v týpí, v jehož případě již noci nemá smysl počítat. Ale ve vikinském stanu a šeltru. Hezky pohromadě.

I když 9 nocí zní krásně, návrat do civilizace opět znamenal kulturní šok pro každého. Na Volešku bylo prostě krásně. Včetně příjemných posezení s místními „kmenovými“ přáteli – oni vidí rádi nás a mi je.

Více najdete v kronice kmene a nebo na stránkách našeho čtyřnohého člena.

TábořištěStavba

Okolí bylo prostě superRanní mlhaBez kraviček by nebyl Volešek VoleškemHledíme na jelenyJeleni
 
Pavel Spálený - Yučikala Wičaša

Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je dva krát šest ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.