Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Stalo se

Rozloučení s Mahykanem

(5.3. 2007)
smuteční věnec

V pátek 16.2.2007 se konalo v malé obřadní síni ve Strašnicích poslední rozloučení s Mahykanem, který nás 8.2. opustil. Kromě členů rodiny a blízkých známých se účastnilo asi 60 woodcrafterů, skautů, turistů, trampů. Kromě Mahykanových oblíbených písní během něj zazněla i Motlitba kmene Omaha v podání přítomných hostí.

Bratr Hehun z Wahpetonu pronesl řeč o přátelství s Mahykanem, které trvalo 70 let. Vzpomněl i na důležité okamžiky Mahykanovy pouti životem. Za Ligu se rozloučil náčelník Tokaheya. Dle vyjádření přítomných to byly chvíle důstojné a slavnostní. Obřadní síň byla vyzdobena mnoha květinovými dary, vlajkou woodcraftu i mahykanovou šerpou poct. Na přiloženém snímku je věnec, který věnoval kmen Wahpeton svému náčelníkovi a kamarádovi.

S modrou oblohou Tokaheya


Komentáře, diskuze

Doposud nebyl zaznamenán žádný komentář.


Kolik je pět plus jedna ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.