Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Stalo se
Události v roce:

Datum Nadpis Anotace
15.12. 21Zprávy z 237. náčelnictva
fotoPoslední náčelnictvo v letošním roce se neslo v příjemné předvánoční atmosféře. Hlavním tématem bylo především plánování akcí na příští rok. Rok 2022 se ponese v duchu připomínky a oslavy 100 let od založení LLM. 
23.11. 21Podzimní ohnivecké setkání
fotoO víkendu 5.-7.11. 2021 proběhlo v prostorách školy ZeMě v Řevnicích Podzimní ohnivecké setkání na téma "jistota a nejistota" nejen v naší ohnivecké praxi.
 
Přečtěte si, jaké bylo očima jednoho z účastníků.
9.11. 21Oslava 55. výročí kmene Kruh
fotoV neděli 10. 10. se v Kasárnách Karlín uskutečnilo setkání Velkého oddílu Kruh při příležitosti 55 let od jeho vzniku a zároveň jako vzpomínková akce na Janku Pfeifferovou, jeho zakladatelku.
3.11. 21Získali jsme titul uznané organizace MŠMT pro roky 2022 - 2023
fotoDne 2. listopadu 2021 jsme obdrželi od náměstka pro řízení sekce vzdělávání a mládeže MŠMT Mgr. Jana Mareše MBA čestný titul „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží na léta 2022 – 2023“. Toto ohodnocení získalo dohromady 19 organizací z České republiky a my jsme znovu mezi nimi.
3.11. 21Ohlédnutí za Sněmem zástupců 2021
fotoPřinášíme shrnutí nejdůležitějších informací z letošního Sněmu zástupců, který se konal v příjemném prostředí chaty Doubravky u Chotěboře. 
19.10. 21Tawiskara 2021
fotoTak jsme se dočkali a po 2 letech jsme se opět setkali na tábořišti kmene Tate Osmaka, abychom si zasoutěžili ve střelbě z luku. Více o akci se dočtete v článku.
26.9. 21Hradohraní je za námi
foto
Hradohraní LLM je za námi!
Proběhl další úspěšný ročník Indiánů z Točníku a první ročník Hradohraní na Orlíku. Nabízíme zde krátké komentáře k akcím. Děkujeme všem návštěvníkům za energickou účast a to i přes deštivé počasí, doufáme, že se vám akce líbila.
Nezapomeňte se o akci zmínit známým a přátelům, těšíme se na vás na obou hradech opět za rok.
22.9. 21Zprávy z 234. náčelnictva
fotoNa prvním náčelnictvu po prázninách jsme se ohlédli za letními akcemi a tábory, probírali se připomínky z kontroly revizní komise, hlasovalo se o klubovně kmene Trilobit, pověděli jsme si v jaké je fázi Svitek a co je potřeba připravit na říjnový Sněm zástupců. 
13.9. 21Tábor v rumunském Banátu
Od začátku roku se chystal další ročník rumunského táboru v Banátu. Realizační tým složen z členů LLM v srpnu vyrazil za místními dětmi a uspořádal pro ně tábor v přírodě.
30.8. 2130. výroční sněm Ligy lesní moudrosti

fotoLigový sněm, 30. výroční ligový sněm.

Ano, to je ta událost na kterou jsme se tak moc těšili. Těšili jsme se opravdu dlouho a doufali jsme, že po loňském roce, kdy se sněm nemohl uskutečnit, to letos konečně klapne.

…a klaplo.

21.6. 21Zprávy z 233. náčelnictva
fotoV úterý 15. 6. jsme na náčelnictvu řešili šablony, letní kempy, Sněm LLM, schválení nového rezervačního systému a základny. Více v článku.
10.6. 21Fram zadriftoval zase kousek vpřed
fotoFram má novou fasádu a odvlhčený sklep. Na brigádě jsme zvládli zkultivovat místo venkovního posezení a u parkoviště vyrobit malé menhiroviště. Chata je připravena zahájit letní sezónu na plný plyn.
25.5. 21Kmen Bobrů a pandemie
fotoZačátky byly k technologiím skeptické - plnili jsme různé výzvy nebo si poštou posílali a společně vytvářeli komiksové příběhy. Nakonec jsme ale přeci jen vyhlásili historicky první online schůzku, která se nesla v duchu společného vaření..
13.5. 21Zprávy z 232. náčelnictva
fotoVe 232. zprávách z náčelnictva, které se konalo 11. 5., se dozvíte o nadcházejících akcích LLM, platných hygienických opatřeních a doporučeních, probíhající rekonstrukci na Framu, první brigádě na nové základně Klen, přípravě nového rezervačního systému a dalším směřování náčelnických zkoušek.
27.4. 21Nové tyče na týpí na Samechově
fotoNa samechovské louce jsou nově dvě sady tyčí na týpí. Za odvedenou práci děkujeme Lasíkovi, Medvědovi, Báře a Výrovi. 
13.4. 21Jarní setkání - jak dělat kmenovou činnost on-line
foto
Doba si žádá své, a tak i Liga místo setkávání v přírodě pořádá seberozvojová setkání prostřednictvím placatých obrazovek našich počítačů.
 
Díkybohu, lidé u nich zůstávají stále týmiž přáteli.
7.4. 21Zprávy z 231. náčelnictva
fotoPřipravujeme vydání nové knihy ke 160. výročí od narození E. T. Setona; byla vypsána nová dotace MŠMT - Letní kempy 2021 pokračujeme v úpravách studie ke srubu na Samechově. Dozvíte se, jak se organizátoři staví k pořádání Indiánů z Točníku 2021; co se chystá u ML; jaké změny by mohly nastat v budoucnu u Náčelnických zkoušek. 
24.3. 21Zprávy z 230. náčelnictva
fotoDozvíte se, co se děje na základnách, co se chystá u kmene Trilobit, jak to vidíme s plánovanými akcemi a jaké další zajímavosti se v LLM dějí nebo chystají. 
10.3. 21Činnost kmene Jilm v průběhu pandemie
fotoNáčelnice dětského kmene Jilm, Lucka Štichová, se s námi podělila o to, jak u nich probíhala a probíhá činnost v průběhu posledního roku. Možná některou z aktivit
využijete i ve svém kmeni nebo rodě.
2.2. 21Zprávy z náčelnictva
V úterý 19. 1. 2021 se konalo 228. náčelnictvo. Řešili jsme šablony a vzdělávací akce na rok 2021, stonovili jsme termín výročního sněmu LLM a byli jsme seznámeni s projektem výstavby klubovny kmene Trilobit.
4.1. 21Přání LLM do roku 2021
fotoPřinášíme vám přání do roku 2021 od náčelníka a ohnivce LLM.