Ministerstvo zahraničních věcí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Hlavní stránka » Archiv » Stalo se
Události v roce:

Datum Nadpis Anotace
22.12. 20Soutěž o nejlepší woodcrafterský a indiánský výrobek
fotoA je tu vyhodnocení soutěže! Do kategorie Indiánský výrobek i Woodcrafterský výrobek ve Velké lóži se přihlásilo shodně osm soutěžících, a byly to moc pěkné kousky – však uvidíte na fotkách.
9.12. 20Zprávy z náčelnictva
V úterý 9. 12. 2020 proběhlo 227. Náčelnictvo prozatím stále s pomocí online přenosu. 
 
25.11. 20Zprávy z náčelnictva
V úterý 10. 11. 2020 se konalo 226. setkání náčelnictva. Podívali jsme se na kanadský dar a jeho využití, další pokračování časopisu Woodcraft a kalendárium 2021.
12.10. 20Zprávy z náčelnictva
V úterý 6. 10. 2020 se uskutečnilo 225. náčelnictvo. Věnovali jsme se především zrušenému prezenčnímu Sněmu zástupců, úpravě rezervačního systému a storno podmínek u Fary a dotací týkajících se základen LLM. Více v článku.
25.9. 20Ohnivecká čotokva 2020
fotoOhlédnutí za letošní Ohniveckou čotokvou očima jednoho z účastníků.
15.9. 20Zprávy z náčelnictva
fotoV úterý 8. 9. 2020 se konalo 224. náčelnictvo v kanceláři LLM. Hlasovalo se o konání akce Indiáni z Točníku, ohlédli jsme se za letními akcemi, informovali jsme se o současném stavu základen LLM, rozhodlo se o dotisku Svitku pro Malou lóži a podívali jsme se na sekeru pro kanadské woodcraftery. 
7.9. 20Náčelnické zkoušky v Samechově
fotoOhlédnutí za náčelnickými zkouškami, které proběhly první zářijový víkend v Saměchově.
4.8. 20Změna v kanceláři LLM
foto Kancelář Ligy lesní moudrosti doznala značné obměny. Máša po dvou letech opustila naší základnu a během července zaučila Anku.
 
Anko, vítej!
17.7. 20Jarní klíčení 2020
Letošní jaro zasáhla protiepidemická opatření veškerou činnost LLM. To ale neznamená, že se nic nedělo. Přečtěte si, jak jsme se s touto výzvou poprali a i přes to "klíčili".
17.7. 20Mystické dusátko v Himálajích
fotoMystické dusátko se konečně vrátilo z Himálajských vrcholů a těší se na společné táboření na Kosáku! :)
 
10.7. 20Jak jsme kopali studnu
foto"Vykopal jsem studnu, aby z ní i jiní mohli pít... ale byla to hrozná fuška!"
 
Povedla se skvělá věc - máme studnu na Kosím potoce!
15.6. 20Fram - tepelné čerpadlo v provozu
fotoNa naší turistické chatě Fram na Filipově Huti se dne 13.06.2020 spustilo tepelné čerpadlo. Už se bude topit bez dřeva, bez zápachu a zadřených třísek.
Ba co víc dvě brigády na chatě z ní zase udělaly zase o něco hezčí místo k navštívení...
5.6. 20Zprávy z náčelnictva
fotoV úterý 2. 6. proběhlo 223. náčelnictvo. Po dvou měsících jsme se sešli v plném počtu opět v kanceláři. Třicetileté výročí obnovení Ligy jsme řádně oslavili prací a dortem.
18.5. 20Soví výlet do iQLANDIE
fotoOhlédnutí Vikinga z kmene Hinajankaga do zimních časů. A pro Vás skvělý tip, kam se s dětmi vypravit, když je venku zima a není sníh.
14.5. 20Zemřel etnograf Miloslav Stingl, čestný náčelník kmene Kikapů
fotoV pondělí 11. května zemřel v Praze po dlouhé nemoci ve věku 89 let slavný spisovatel, cestovatel a etnograf Miloslav Stingl. Severoamerický indiánský kmen Kikapů mu udělil čestný titul náčelníka včetně náčelnické čelenky a indiánského jména Okima (neboli Ten, který vede).
14.5. 20Květnové zprávy z náčelnictva
 foto222. náčelnictvo proběhlo v úterý 12. 5. opět online. Útěchou nám bylo, že snad již naposledy. Na tom červnovém, které vychází na třicetileté výročí Ligy, opět usedneme za jeden stůl a uvidíme se na živo.
11.5. 20Online schůzky Strážců údolí
fotoDoba koronavirová! Situace, jakou ani ti nejstarší a nejmoudřejší nepamatují! Ano, v takové
šílené době se dnes nacházíme. Jako nejspíš většina dětských kmenů, tak i kmen Strážci údolí,
jehož jsem členem, má v běžné době pravidelné schůzky. Ty jsou však momentálně přerušeny
a já si dlouho lámal hlavu, jak je udělat online tak, aby děti bavily a zároveň se na nich i něco naučily.
13.4. 20Velikonoční soutěž
Pojďte se podívat, co vytvořili naši členové, kteří se zapojili do velikonoční soutěže o (woodcrafterskou) koledu.
4.4. 20Zprávy z náčelnictva
 Poslední březnové úterý proběhlo historicky první online náčelnictvo. Když už jsme se nemohli sejít za jedním stolem, sešli jsme se alespoň u svých počítačů, a to v plném počtu.
25.3. 20Woodcrafteři pomáhají
Mapujeme, jak naši členové pomáhají ostatním. A není toho málo. Podívejte se na pár příkladů, jak se woodcrafteři zapojují.
13.3. 20Náčelnické zkoušky 2020 - 1. praktický víkend
fotoO prvním březnovém víkendu se na faře v Michalových Horách odehrál první běh letošních náčelnických zkoušek, které Liga lesní moudrosti tradičně pořádá pro své členy. Na zkouškách byly zastoupeny kmeny Kruh, Tussilago, Tančící lososi, Jilm, Hinajankaga, Strážci údolí, Changleska Thozi a Osmaka Opo.
26.2. 20Základny LLM v časopise Archa
 
foto
Archa číslo 1/2020 se věnuje fenoménu kluboven. A ty naše tam nemohly chybět.
16.2. 20Vyráběcí víkend
fotoV pátek jsem se spontánně rozhodla jet na sobotní tvořivý víkend do Prahy, užít si čas "myslící ruky". Setkání proběhlo v klubovně kmene Kruh u Ořechovky.  
12.2. 20Ples LLM i v roce 2020 v Kolovratech U Boudů
fotoLetošní ples se již potřetí konal na stejném příjemném místě, se stejně báječnými muzikanty, kteří ani napotřetí nepřišli s nějakým cool názvem, a tak se jim říká Kapela. A stejně báječně jej opět zorganizoval říčanský kmen Bobrů.