www.stoupaninahoru.cz www.woodcraft.cz Kmenové zřízení STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR ČRDM - Česká rada dětí a mládeže ATOM - Asociace turistických oddílů mládeže ČR
Přihlášených
12 (maximum: 20)
Seznam přihlášených
Přihlášení na akci
Jméno (přezdívka): *

Email: *

Upozornit na emailu:
(více emailových adres oddělte čárkou)
Telefon:
(nebude veřejně zobrazen)
Hlásíte te jako:

Poznámka:
* povinné
Odhlášení z akce
Vaše ID:*

Vaše heslo:*
(ID i heslo Vám přišlo emailovou zprávou)
* povinné

Nejkrásnější sbírka 2017

(aktualizováno 21.4. 2017)
Již po jedenácté zveme všechny odrostlejší woodcraftery 5. - 8. 5. 2017 na putování za poznáním přírody chráněných krajinných oblastí bývalého Československa. Za tu dobu jsme již navštívili  10 CHKO a 2 národní parky. Druhý prodloužený květnový víkend na nás čeká (teprve druhý) reprezentant Slovenska:
Kraj členitých hor – CHKO Strážovské vrchy
Úplně na severu jsou Strážovské vrchy nejznámější. Tam  z lesů tyčí k nebi bizarní slepencové Súľovské skaly, už od starších třetihor. Kamenné brány, oblouky, stěny, průrvy, jehly, věže. Všechno bílé a oblé. Po Súlovských skalách chodí hodně turistů - vědí, že nikde jinde ve střední Evropě už nic takového neuvidí ...“          
 M.Nevrlý - Nejkrásnější sbírka
Kromě bílých skal se můžete těšit na pestré kvítí (např. na Jankově vršku roste 19 druhů orchidejí) či možnost setkání s některým ze vzácných živočichů. Po Strážovem žijí medvědi i divoké kočky, hnízdí sokoli a rarozi. Nejedno skalní bradlo zdobí romantická zřícenina …
Přestože máme 3 dny volna a Strážovské vrchy jsou kousek za našimi hranicemi, bude vhodné vyrazit již v pátek 5.května odpoledne. Ideální bude se sejít ve 20.15 v Považské Bystrici, kde by nás měl vysypat expres129 Vsacan (z Prahy jede v 15:22, z Hranic v 18:23). Z PB pojedeme autobusem do obce Tŕstie  nebo Pružina a krátký přesun za dědinu na nocleh.
V sobotu nás pak čeká putování na nejvyšší horu, která dala název celému pohoří - Strážov (1213m) a do Čičman s jejich malovanými domy. V neděli brzo ráno se autobusem posuneme k severu a prozkoumáme, proč se Súlovským skalám říká „slovenské Dolomity“. V pondělí 8.5. dorazíme kaňonem Manínské tiesňavy do Považské Teplé, odkud nám ve 13.20  jede vlak do P.Bystrice. Rychlík z PB směr Hranice- Praha jede ve 13:45.
Akce je určena pro členy velké lóže, ti mladší se jí mohou zúčastnit pouze v doprovodu dospělého. Počítejte prosím s tím, že terén je značně členitý – berte jen to nejnutnější a nejlehčí, stany nechte doma (v CHKO je zakázáno stanovat). Vaření na ohni snad nebude problém (nikdy v minulosti nebyl, ale kdo bude mít vařič, má jistotu); cestou bude pár možností se najíst či napít v hospodách – ale to nebude prioritou. Budete potřebovat pár euro na autobus a na vlak do Púchova (do 10 E).
Jiří Lehký - Hočhóka (stojivkruhu(zavináč)seznam(tečka)cz)

Komentáře, diskuze

22.4. 2017 16:47
Awačine-email
Ahoj, počítám, že na prodloužený víkend budou vlaky plné. Na delší cestu se bude hodit místenka. Proto se ptám: opravdu budeme chtít stihnout v pondělí vlak v 13:20 z Povážské Teplé? Není to zbytečný spěch? O 2 hodiny později (15:20) jede vlak, který je třeba v Praze 20:39. To ještě jde... Což?
odpovedět nahlas spam
23.4. 2017 21:14
Ájae-email
Ahoj Awačin,
je to otázka domluvy. Bylo by fajn, aby se k tomu vyjádřili vzdálenější účastníci - my místenky kupovat nebudeme. Rádi bychom stihli dřívější vlak, ale budeme respektovat přání přespolních:) Ája
odpovedět nahlas spam
25.4. 2017 21:12
Awačine-email
Ahoj, tak jsem mluvila (skoro) se všemi Pražci a přípražci o pozdějším odjezdu z Považské Bystrice (vlakem v 15:20). Závěr je, že názory se různí. Logan s Wenonou by radši v původním termínu, mně, Vaškovi, Okeyovi (a Janče) je to jedno. Mám nicméně v úmyslu koupit si tak jako tak místenku na pozdější vlak. Jízdenka bude platit i na dřívější a do pozdějšího vlaku lze v případě nouze přesednout.
odpovedět nahlas spam
25.4. 2017 21:31
Václave-email
Ahoj. Právě jsem si koupil jízdenku na Vsacan v 15:22 z Prahy. Kdo pojede stejným vlakem a měl by zájem o společnost, sedím ve voze č. 369, sedadlo 66.
Vypátral jsem taky, že minimálně pro cestu z Prahy s In25 se vyplatí cestu rozdělit ve Vsetíně (279 + 0kč místenka) a Vsetín - Považská Bystrica 122kč , již bez místenky (předpokládám že mě z místa už nikdo nebude vyhazovat). Celkem tedy 401Kč. Přímá cesta i s příplatkem za místenku 81kč vychází na 515Kč.
odpovedět nahlas spam

Kolik je dva krát jedna ? (ochrana proti nevyžádanému příspěvku)

Nový příspěvek
Jméno:*
Email:
WWW:
Odpovědět:
Příspěvek:*
* Povinná položka
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Správce těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah a nenese za něj zodpovědnost. Vyhrazuje si však právo je odstranit.
Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus, neplacená reklama a příspěvky nesouvisející s příslušným tématem.
Pokud s něčím nesouhlasíte, uveďte důvod a přidejte argumenty. Jinak je váš názor k ničemu a nemá tu co dělat.
Liga lesní moudrosti, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1; e-mail: ustredi(zavináč)woodcraft(tečka)cz
design and produce made by © Pavel Spálený - Yučikala Wičaša www.yucikala.net